Ocenění obce Únětice
Ocenění obce Únětice v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2000 – modrá stuha za společenský život
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Praha-západ |
Správní obvod: | Černošice |
GPS souřadnice: | 50.150112N, 14.354099E |
Nadmořská výška: | 252 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1125 (900 let) |
Katastrální výměra: | 316 ha |
Počet obyvatel: | 800 |
PSČ: | 252 62 |
Adresa URL: | www.unetice.cz |
Krajské výsledky
2000 – modrá stuha za společenský život
Vzdálenost meteostanice od obce Únětice: 5 km
Poslední data: 8.7.2025 10:40
Umístění: 340 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 8 km (JV)
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 8 km (JV)
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 9 km (JV)
Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 9 km (JV)
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Černošice jsou: Novák (516x), Nováková (473x), Svobodová (395x), Dvořák (383x), Dvořáková (381x), Novotný (363x), Novotná (341x), Svoboda (338x), Černý (305x), Černá (300x), Procházková (298x), Procházka (271x), Veselý (258x), Veselá (256x), Kučera (216x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Nora a ve správním obvodu obce Černošice se toto jméno vyskytuje přibližně 19x?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Pražský hrad - Hradčany je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Únětice?
Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Největší hradní areál na světě slouží již od 9. století jako sídlo českých knížat, králů a prezidentů.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Únětice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Únětice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V roce 2025 slaví obec Únětice výročí 900 let od první písemné zmínky 1125.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Černošice jsou: Jan (4 161x), Jiří (3 714x), Petr (3 476x), Jana (3 195x), Tomáš (2 677x), Martin (2 575x), Pavel (2 280x), Marie (2 213x), Jaroslav (2 004x), Josef (2 001x), Eva (1 924x), Kateřina (1 914x), Hana (1 893x), Václav (1 808x), Michal (1 767x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.