Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?

| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Chrudim |
| Správní obvod: | Hlinsko |
| GPS souřadnice: | 49.742491N, 15.957344E |
| Nadmořská výška: | 648 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1392 (634 let) |
| Katastrální výměra: | 582 ha |
| Počet obyvatel: | 461 |
| PSČ: | 539 01 |
| Adresa URL: | www.obec-jenikov.cz |
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Jeníkov?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou v samém srdci Českomoravské vysočiny byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994.
Název obce Jeníkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Jeníkov v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Ústecký: 1x, Pardubický: 1x.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Přehrada Hamry je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Jeníkov?
Hamry jsou nejstarší vodní dílo na řece Chrudimce a zároveň jedna z nejstarších vodních nádrží se sypanou hrází v České republice. Hráz je 208 m dlouhá a 17 m vysoká. Jedná se o vodárenskou nádrž, slouží tedy jako zásobárna pitné vody a provozování vodních sportů je tu zakázané.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hlinsko jsou: Adámek (106x), Adámková (101x), Nováková (90x), Kyncl (88x), Bureš (85x), Vašková (83x), Kučera (82x), Novák (80x), Pešek (79x), Netolický (78x), Bouška (77x), Burešová (76x), Bříza (75x), Tichý (74x), Novotná (74x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Servác a ve správním obvodu obce Hlinsko se toto jméno nevyskytuje?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Hlinsko jsou: Marie (766x), Jiří (722x), Josef (665x), Petr (605x), Jana (574x), Jan (501x), Martin (464x), Pavel (455x), Jaroslav (424x), Hana (342x), Zdeněk (336x), Tomáš (329x), Michal (310x), Věra (298x), František (296x)?