V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Olomoucký |
Okres: | Jeseník |
Správní obvod: | Jeseník |
GPS souřadnice: | 50.442033N, 16.916415E |
Nadmořská výška: | 305 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1325 (700 let) |
Katastrální výměra: | 1 498 ha |
Počet obyvatel: | 328 |
PSČ: | 790 69 |
Adresa URL: | www.bilavoda.cz |
Části obce Bílá Voda: Kamenička, Městys Bílá Voda, Ves Bílá Voda
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
V roce 2025 slaví obec Bílá Voda výročí 700 let od první písemné zmínky 1325.
Dnes má svátek Jaroslava a ve správním obvodu obce Jeseník se toto jméno vyskytuje přibližně 211x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Jeseník jsou: Jan (1 164x), Jiří (1 114x), Petr (1 101x), Marie (981x), Jana (904x), Josef (861x), Pavel (731x), Anna (663x), Jaroslav (633x), Miroslav (627x), Martin (600x), Tomáš (585x), Eva (521x), Zdeněk (459x), Michal (452x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Bílá Voda se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Bílá Voda v jednotlivých krajích: Pardubický: 1x, Olomoucký: 1x.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 118 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Vodní tvrz Jeseník je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Bílá Voda?
Vodní tvrz stojí na Zámeckém náměstí v centru města Jeseník. Jde o dvoupatrovou budovu z neopracovaných kamenů, s malým nádvořím a kamenným mostem přes původně vodní příkop. Dnes zde sídlí Vlastivědné muzeum Jesenicka.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jeseník jsou: Nováková (92x), Procházka (81x), Novák (75x), Svobodová (64x), Horáková (64x), Pospíšilová (62x), Pospíšil (60x), Navrátilová (58x), Horák (57x), Procházková (56x), Svoboda (54x), Navrátil (52x), Zapletal (51x), Novotná (51x), Konečná (49x)?