Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
Kraj: | Olomoucký |
Okres: | Jeseník |
Správní obvod: | Jeseník |
GPS souřadnice: | 50.390773N, 17.002717E |
Nadmořská výška: | 298 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1266 (759 let) |
Katastrální výměra: | 7 879 ha |
Počet obyvatel: | 2 601 |
PSČ: | 790 70 |
Adresa URL: | www.mestojavornik.cz |
Části obce Javorník: Bílý Potok, Horní Hoštice, Travná, Zálesí
Vzdálenost meteostanice od obce Javorník: 25 km
Poslední data: 13.7.2025 09:50
Umístění: 330 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
Nejčastější jména ve správním obvodu Jeseník jsou: Jan (1 164x), Jiří (1 114x), Petr (1 101x), Marie (981x), Jana (904x), Josef (861x), Pavel (731x), Anna (663x), Jaroslav (633x), Miroslav (627x), Martin (600x), Tomáš (585x), Eva (521x), Zdeněk (459x), Michal (452x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
Dnes má svátek Markéta a ve správním obvodu obce Jeseník se toto jméno vyskytuje přibližně 200x?
Faunapark Horní Lipová je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Javorník?
Faunapark v Horní Lipové ležící pod Šerákem v Jeseníkách nabízí blízky kontakt a jedinečnou možnost přiblížení člověka ke zvířatům, zprostředkovává poznání života chovaných druhů, i formou vzdělávacích aktivit.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jeseník jsou: Nováková (92x), Procházka (81x), Novák (75x), Svobodová (64x), Horáková (64x), Pospíšilová (62x), Pospíšil (60x), Navrátilová (58x), Horák (57x), Procházková (56x), Svoboda (54x), Navrátil (52x), Zapletal (51x), Novotná (51x), Konečná (49x)?
Dřevěná kaple sv. Kryštofa na Paprsku je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Javorník?
Kaple sv. Kryštofa byla vystavěna v roce 2009, v těsné blízkosti horského hotelu Paprsek, nacházejícího se na rozhraní tří horských celků – Hrubého Jeseníku, Rychlebských hor a Králického Sněžníku
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Rozhledna Borůvková hora je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Javorník?
Na hraniční Borůvkové hoře (898 m), zhruba 10 km západně od Javorníku a 40 km severozápadně od Jeseníku byla v roce 2006 postavena pěkná rozhledna s celkovou výškou 26 m. Vyhlídková plošina je ve výšce 24 m, kam vede 155 schodů.
Název obce Javorník se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 9x?
Název obce Javorník v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Jihočeský: 1x, Liberecký: 1x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 2x, Jihomoravský: 1x, Olomoucký: 1x.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?