Lázně Vráž
Lázně Vráž je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Osek?
Lázeňská obec Vráž leží asi 8 km severně od města Písek, na levém břehu řeky Otavy.

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Písek |
| Správní obvod: | Milevsko |
| GPS souřadnice: | 49.443345N, 14.300084E |
| Nadmořská výška: | 451 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1488 (538 let) |
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Milevsko jsou: Marie (1 059x), Jiří (601x), Jan (599x), Josef (597x), Jana (494x), Pavel (451x), Jaroslav (445x), Petr (412x), František (392x), Václav (375x), Martin (341x), Miroslav (327x), Hana (318x), Anna (277x), Tomáš (256x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Zbyněk a ve správním obvodu obce Milevsko se toto jméno vyskytuje přibližně 34x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Název obce Osek se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 8x?
Název obce Osek v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Jihočeský: 2x, Plzeňský: 2x, Ústecký: 1x, Královéhradecký: 1x.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Milevsko jsou: Dvořáková (120x), Nováková (102x), Dvořák (101x), Novák (86x), Kolář (85x), Kolářová (84x), Procházka (60x), Novotná (60x), Stejskal (59x), Kotrbová (59x), Novotný (58x), Čunátová (57x), Vlk (55x), Kotrba (54x), Kofroňová (53x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Japonská zahrada Oleško je ve vzdušné vzdálenosti 52 km od obce Osek?
Japonská zahrada se nachází v obci Březová-Oleško, zhruba 8 km od Dolních Břežan na pravém břehu Vltavy. Její počátky sahají do roku 1937, kdy na nově získaném pozemku vysadil Václav Wiesner listnaté i jehličnaté dřeviny ve stylu anglického parku.