Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Písek |
Správní obvod: | Písek |
GPS souřadnice: | 49.253233N, 14.302827E |
Nadmořská výška: | 428 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1352 (673 let) |
Katastrální výměra: | 6 198 ha |
Počet obyvatel: | 1 012 |
PSČ: | 398 16 |
Adresa URL: | www.albrechticenadvltavou.cz |
Části obce Albrechtice nad Vltavou: Chřešťovice, Hladná, Jehnědno, Údraž, Újezd
Vzdálenost meteostanice od obce Albrechtice nad Vltavou: 13 km
Poslední data: 9.5.2025 21:10
Umístění: 400 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany
Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 17 km (JV)
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Písek jsou: Nováková (219x), Novák (208x), Procházka (161x), Procházková (147x), Kolář (123x), Svoboda (121x), Svobodová (118x), Novotná (116x), Kučerová (115x), Marková (112x), Zeman (110x), Novotný (110x), Kučera (107x), Kolářová (106x), Zemanová (103x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Albrechtice nad Vltavou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Písek jsou: Marie (1 960x), Jiří (1 600x), Jan (1 590x), Josef (1 488x), Jana (1 396x), Václav (1 352x), Petr (1 291x), Pavel (992x), Jaroslav (971x), Martin (901x), Miroslav (838x), František (829x), Hana (817x), Tomáš (786x), Eva (694x)?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 86 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Obec Albrechtice nad Vltavou se stala vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2022 a získala Zlatou stuhu?
Dnes má svátek Ctibor a ve správním obvodu obce Písek se toto jméno vyskytuje přibližně 5x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).