Zřícenina hradu Perštejn
Zřícenina hradu Perštejn je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Okounov?
Perštejn je zřícenina hradu, která leží na příkrém skalním ostrohu nad obcí Perštejn asi 3 km západně od města Klášterec nad Ohří.

| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Chomutov |
| Správní obvod: | Kadaň |
| GPS souřadnice: | 50.362219N, 13.106563E |
| Nadmořská výška: | 395 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1359 (666 let) |
| Katastrální výměra: | 824 ha |
| Počet obyvatel: | 442 |
| PSČ: | 431 51 |
| Adresa URL: | www.okounov.cz/ |
Vzdálenost meteostanice od obce Okounov: 13 km
Poslední data: 21.12.2025 23:00
Umístění: 358 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kadaň jsou: Jiří (1 286x), Petr (1 234x), Jan (1 148x), Jana (1 044x), Josef (902x), Marie (881x), Jaroslav (832x), Pavel (818x), Martin (810x), Miroslav (718x), Václav (674x), Tomáš (603x), Eva (593x), František (558x), Hana (547x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Natálie a ve správním obvodu obce Kadaň se toto jméno vyskytuje přibližně 145x?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 273 km od obce Okounov?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Název obce Okounov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kadaň jsou: Nováková (160x), Novák (150x), Černá (123x), Černý (118x), Novotný (100x), Dvořák (99x), Dvořáková (95x), Svobodová (92x), Novotná (90x), Kučerová (74x), Svoboda (73x), Procházka (59x), Kučera (59x), Pokorná (58x), Křížová (58x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.