Lázně Toušeň
Lázně Toušeň je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Kropáčova Vrutice?
Lázně Toušeň jsou městys v okrese Praha-východ na levém břehu řeky Labe přímo naproti ústí Jizery.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Mladá Boleslav |
Správní obvod: | Mladá Boleslav |
GPS souřadnice: | 50.330534N, 14.717378E |
Nadmořská výška: | 225 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1385 (640 let) |
Katastrální výměra: | 2 408 ha |
Počet obyvatel: | 924 |
PSČ: | 294 79 |
Adresa URL: | www.kropacovavrutice.cz |
Části obce Kropáčova Vrutice: Kojovice, Krpy, Střížovice, Sušno
Vzdálenost meteostanice od obce Kropáčova Vrutice: 7 km
Poslední data: 19.7.2025 01:20
Umístění: 250 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Zřícenina hradu Michalovice - Putna je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Kropáčova Vrutice?
Na okraji Mladé Boleslavi, směrem na Českou Lípu, se nad řekou Jizerou vypíná zřícenina gotického hradu Michalovice, díky dominantní věži známého spíše jako Michalovická Putna.
Nejčastější jména ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Jiří (3 159x), Jan (3 024x), Jana (2 898x), Petr (2 828x), Josef (2 394x), Marie (2 133x), Jaroslav (2 121x), Martin (1 962x), Pavel (1 890x), Tomáš (1 805x), Václav (1 794x), Hana (1 655x), Eva (1 554x), Miroslav (1 515x), Kateřina (1 275x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Čeněk a ve správním obvodu obce Mladá Boleslav se toto jméno vyskytuje přibližně 10x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Nováková (406x), Novák (362x), Novotný (340x), Novotná (339x), Svobodová (272x), Dvořáková (263x), Dvořák (261x), Horáková (258x), Svoboda (257x), Horák (240x), Beneš (218x), Černý (214x), Kučerová (205x), Benešová (205x), Procházková (203x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Aquacentrum Praha Letňany je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Kropáčova Vrutice?
Krytá hala aquaparku Letňany Lagoon nabízí nejrůznější možnosti sportovního vyžití jak pro děti, tak dospělé. Areálu dominuje 25 m dlouhý plavecký bazén se šesti drahami, přičemž dvě z nich jsou určeny pro kondiční plavání.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 35 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Název obce Kropáčova Vrutice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?