Obecní znak
Základní informace
Kraj:Olomoucký
Okres:Jeseník
Správní obvod:Jeseník
GPS souřadnice:50.372340N, 17.186256E
Nadmořská výška:233 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1266 (759 let)
Katastrální výměra:425 ha
Počet obyvatel:1 199
PSČ:790 55
Adresa URL:www.vidnava.cz

Sportovní možnosti Vidnava

Zdařilou akcí města byla stavba tělocvičny u základní školy. Hala splňuje podmínky pro sálové sporty a přispívá k rozvoji sportovních aktivit všech věkových kategorií našich občanů. V budově tělocvičny je možné si pronajmout samostatně také klubovnu s kuchyňkou nebo dohodnout ubytování. TJ Vidnava má areál, v kterém je sportovní hřiště, tenisové kurty, klubové zařízení a šatny. Působí zde oddíly kopané (dvě mužstva dospělých a dvě mládeže), volejbalu, tenisu, florbalu a cvičení žen. Díky tomu zde TJ Vidnava může organizovat nejen sportovní utkání, ale i řadu aktivit pro veřejnost - turnaje v kopané, volejbalu, florbalu a tenise, přespolní běh, letní karnevaly a jiné.

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Vidnava

Počasí meteostanice Zlaté Hory - Ondřejovice

Vzdálenost meteostanice od obce Vidnava: 18 km

Poslední data: 27.11.2025 09:10

Umístění: 476 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Zlaté Hory - Ondřejovice

Teplota
-0,1
°C
Zdánlivá teplota
-4,0
°C
Rosný bod
-3,0
°C
Vlhkost
80,7
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
11,3
W/m2
Atmosférický tlak
1049,3
hPa
Směr větru
JV
Rychlost větru
2,0
m/s
Nárazový vítr
3,1
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Zlaté Hory - Ondřejovice

Dnes
-6/0
°C
Zítra
-6/3
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Vidnava se také nachází

Bernartice

Bernartice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 842

/
Buková

Buková

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (Z)

/
Černá Voda

Černá Voda

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 539

/
Dolní Les

Dolní Les

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 9 km (Z)

/
Horní Heřmanice

Horní Heřmanice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 5 km (Z)

/
Kobylá nad Vidnavkou

Kobylá nad Vidnavkou

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (JZ)
Počet obyvatel: 380

/ /
Stará Červená Voda

Stará Červená Voda

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 5 km (J)
Počet obyvatel: 603

/
Supíkovice

Supíkovice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 10 km (JV)
Počet obyvatel: 621

/
Tomíkovice

Tomíkovice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 7 km (JZ)

/
Velká Kraš

Velká Kraš

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 3 km (Z)
Počet obyvatel: 740

/
Velké Kunětice

Velké Kunětice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (JV)
Počet obyvatel: 498

/
Žulová

Žulová

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 1 161

Muzeum Vidnava

Muzeum Vidnava

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 0 km (JZ)

/
Zámek Vidnava

Zámek Vidnava

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 0 km (JZ)

/ /
Rychlebské stezky

Rychlebské stezky

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 7 km (J)

/ / / / / / / /
Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 14 km (J)

/
Lázně Jeseník

Lázně Jeseník

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 15 km (J)

/ / / / / / / / / / /
Smrk (1127 m)

Smrk (1127 m)

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 19 km (JZ)

/ /

Reklama
Víte že?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Vidnava?

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku leží uprostřed nedotčené přírody Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Dnes má svátek Xenie a ve správním obvodu obce Jeseník se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?

Dřevěná kaple u České Vsi

Dřevěná kaple u České Vsi je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Vidnava?

Na okraji Ovčí paseky, nad obcí Česká Ves u Jeseníku, nechal postavit malou kapli rychtář Priessnitz (zřejmě v 18. století).

Nejčastější jména ve správním obvodu Jeseník jsou: Jan (1 164x), Jiří (1 114x), Petr (1 101x), Marie (981x), Jana (904x), Josef (861x), Pavel (731x), Anna (663x), Jaroslav (633x), Miroslav (627x), Martin (600x), Tomáš (585x), Eva (521x), Zdeněk (459x), Michal (452x)?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Ostrava

Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 98 km?

Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem

Arboretum Makču Pikču Paseka

Arboretum Makču Pikču Paseka je ve vzdušné vzdálenosti 62 km od obce Vidnava?

Arboretum Makču Pikču Paseka se nachází v podhůří Nízkého Jeseníku na střední Moravě asi 25 km severně od Olomouce.

Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jeseník jsou: Nováková (92x), Procházka (81x), Novák (75x), Svobodová (64x), Horáková (64x), Pospíšilová (62x), Pospíšil (60x), Navrátilová (58x), Horák (57x), Procházková (56x), Svoboda (54x), Navrátil (52x), Zapletal (51x), Novotná (51x), Konečná (49x)?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Název obce Vidnava se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

SKI areál Lázeňský vrch - Lipová-lázně

SKI areál Lázeňský vrch - Lipová-lázně je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Vidnava?

Lyžařský areál Lázeňský vrch se nachází v pohoří Hrubého Jeseníku nad obcí Lipová-lázně.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?

Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Vidnava snížil o 114?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Vidnava?

Jeskyně Na Špičáku se nachází pod kopcem Velký Špičák mezi obcemi Supíkovice a Písečná na Jesenicku. Jsou to nejstarší písemně doložené jeskyně ve střední Evropě.

Reklama