Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Písek |
Správní obvod: | Písek |
GPS souřadnice: | 49.264522N, 14.119027E |
Nadmořská výška: | 386 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1205 (820 let) |
Katastrální výměra: | 1 041 ha |
Počet obyvatel: | 544 |
PSČ: | 397 01 |
Adresa URL: | www.putim.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Putim: 5 km
Poslední data: 16.6.2025 11:30
Umístění: 400 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 187 km od obce Putim?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Dnes má svátek Zbyněk a ve správním obvodu obce Písek se toto jméno vyskytuje přibližně 62x?
Vodní nádrž Husinec je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Putim?
Vodní nádrž Husinec na řece Blanici byla vybudována v letech 1934–1939 jako ochrana proti povodním. V letech 1950–1954 byla pod hrází postavena malá hydroelektrárna. Po hrázi dlouhé téměř 200 m a 34 m vysoké vede silniční vozovka.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Písek jsou: Marie (1 960x), Jiří (1 600x), Jan (1 590x), Josef (1 488x), Jana (1 396x), Václav (1 352x), Petr (1 291x), Pavel (992x), Jaroslav (971x), Martin (901x), Miroslav (838x), František (829x), Hana (817x), Tomáš (786x), Eva (694x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Písek jsou: Nováková (219x), Novák (208x), Procházka (161x), Procházková (147x), Kolář (123x), Svoboda (121x), Svobodová (118x), Novotná (116x), Kučerová (115x), Marková (112x), Zeman (110x), Novotný (110x), Kučera (107x), Kolářová (106x), Zemanová (103x)?
Název obce Putim se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?