Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Zástřizly zvýšil o 1?
Kraj: | Zlínský |
Okres: | Kroměříž |
Správní obvod: | Kroměříž |
GPS souřadnice: | 49.149845N, 17.235103E |
Nadmořská výška: | 318 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1349 (676 let) |
Katastrální výměra: | 667 ha |
Počet obyvatel: | 147 |
PSČ: | 768 05 |
Adresa URL: | www.zastrizly.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Zástřizly: 18 km
Poslední data: 30.4.2025 05:00
Umístění: 201 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Archeoskanzen Modrá je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zástřizly?
Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází na okraji vesnice Modrá v okrese Uherské Hradiště na silnici Staré Město – Velehrad. Jedná se archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Kroměříž se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Kroměříž jsou: Marie (2 159x), Petr (1 710x), Jiří (1 672x), Jana (1 621x), Josef (1 573x), Jan (1 432x), Pavel (1 300x), Jaroslav (1 258x), Martin (1 164x), Miroslav (1 159x), Tomáš (1 146x), Zdeněk (1 120x), Eva (987x), František (943x), Hana (941x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kroměříž jsou: Navrátilová (271x), Navrátil (263x), Zapletalová (241x), Nováková (232x), Zapletal (231x), Pospíšilová (223x), Pospíšil (221x), Horáková (205x), Novák (204x), Horák (191x), Zavadil (181x), Večerková (168x), Svoboda (153x), Konečná (150x), Večerka (149x)?
Název obce Zástřizly se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.