Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Český Krumlov |
Správní obvod: | Český Krumlov |
GPS souřadnice: | 48.810818N, 14.258594E |
Nadmořská výška: | 540 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1263 (762 let) |
Katastrální výměra: | 4 516 ha |
Počet obyvatel: | 1 886 |
PSČ: | 382 21 |
Adresa URL: | www.kajov.eu/ |
Části obce Kájov: Boletice, Kladenské Rovné, Kladné, Křenov, Lazec, Mezipotočí, Novosedly, Přelštice, Staré Dobrkovice
Vzdálenost meteostanice od obce Kájov: 19 km
Poslední data: 11.5.2025 23:20
Umístění: 780 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Název obce Kájov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Svatava a ve správním obvodu obce Český Krumlov se toto jméno vyskytuje přibližně 12x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Trojklášteří Český Krumlov - Latrán je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Kájov?
Unikátní soubor trojklášteří z poloviny 14. století se rozkládá na téměř pětině historického jádra města Český Krumlov a je jedním z nejvýznamnějších středověkých klášterních areálů ve střední Evropě.
Nejčastější jména ve správním obvodu Český Krumlov jsou: Jan (1 688x), Marie (1 361x), Jiří (1 218x), Jana (1 102x), Petr (1 058x), Josef (977x), František (897x), Pavel (853x), Václav (790x), Miroslav (688x), Martin (681x), Anna (640x), Jaroslav (639x), Hana (593x), Tomáš (565x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Český Krumlov s 11 864 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 4 km?
Český Krumlov je město ležící zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum Jižních Čech.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Český Krumlov jsou: Nováková (112x), Dvořáková (109x), Novák (108x), Kotlár (100x), Kotlárová (99x), Dvořák (93x), Novotný (89x), Marková (86x), Kučera (80x), Marek (79x), Svoboda (73x), Svobodová (71x), Siváková (71x), Novotná (69x), Čížek (68x)?