Ocenění obce Strunkovice nad Blanicí
Ocenění obce Strunkovice nad Blanicí v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2018 – bílá stuha za činnost mládeže
2011 – modrá stuha za společenský život
2009 – bílá stuha za činnost mládeže
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Prachatice |
Správní obvod: | Prachatice |
GPS souřadnice: | 49.084025N, 14.055216E |
Nadmořská výška: | 458 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1233 (792 let) |
Katastrální výměra: | 2 467 ha |
Počet obyvatel: | 1 266 |
PSČ: | 384 26 |
Adresa URL: | www.strunkovicenadblanici.cz |
Krajské výsledky
2018 – bílá stuha za činnost mládeže
2011 – modrá stuha za společenský život
2009 – bílá stuha za činnost mládeže
Vzdálenost meteostanice od obce Strunkovice nad Blanicí: 18 km
Poslední data: 1.9.2025 09:15
Umístění: 400 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je České Budějovice s 89 078 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 33 km?
České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Linda a ve správním obvodu obce Prachatice se toto jméno vyskytuje přibližně 18x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Prachatice jsou: Marie (1 405x), Jan (1 280x), Jiří (1 032x), Josef (1 007x), Václav (985x), Jana (912x), Petr (842x), František (675x), Jaroslav (652x), Pavel (634x), Miroslav (567x), Anna (546x), Martin (504x), Tomáš (448x), Hana (443x)?
Archeopark Netolice je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Strunkovice nad Blanicí?
Na magickém místě akropole bývalého přemyslovského hradiště na vrchu Svatý Ján, přímo v městské památkové zóně v Netolicích, vzniká postupně od roku 2004 archeologický park, zaměřený na málo známé období vzniku českého státu v raném středověku v 10.–13. století.
Název obce Strunkovice nad Blanicí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Prachatice jsou: Nováková (170x), Novák (159x), Mráz (116x), Mrázová (99x), Pešek (96x), Pešková (94x), Turek (78x), Bártová (75x), Turková (72x), Petrášková (70x), Bárta (69x), Mikeš (67x), Dvořáková (66x), Mikešová (63x), Černý (62x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?