Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Tišice 1 262 mužů a 1 271 žen?

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Mělník |
| Správní obvod: | Neratovice |
| GPS souřadnice: | 50.269803N, 14.554114E |
| Nadmořská výška: | 167 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1400 (626 let) |
| Katastrální výměra: | 1 271 ha |
| Počet obyvatel: | 2 533 |
| PSČ: | 277 15 |
| Adresa URL: | www.tisice.cz |
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Rotunda Narození Panny Marie v Holubicích je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Tišice?
Rotunda Narození Panny Marie v obci Holubice nedaleko města Kralupy nad Vltavou byla vystavěna v období mezi koncem 12. století a 1. polovinou 13. století, za vlády Přemysla Otakara I.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Pavel a ve správním obvodu obce Neratovice se toto jméno vyskytuje přibližně 628x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Neratovice jsou: Jiří (968x), Jan (907x), Jana (838x), Petr (820x), Pavel (628x), Martin (620x), Jaroslav (610x), Josef (588x), Tomáš (564x), Marie (539x), Václav (507x), Eva (454x), Miroslav (449x), Hana (437x), Lucie (419x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Název obce Tišice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Neratovice jsou: Nováková (194x), Novák (168x), Pokorný (124x), Pokorná (121x), Svoboda (117x), Svobodová (114x), Černý (98x), Dvořáková (95x), Černá (87x), Dvořák (75x), Novotný (73x), Novotná (68x), Šťastný (65x), Veselý (64x), Kučera (62x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.