Obecní znak
Základní informace
Kraj:Jihočeský
Okres:Prachatice
Správní obvod:Prachatice
GPS souřadnice:48.812042N, 13.965026E
Nadmořská výška:775 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1360 (666 let)
Katastrální výměra:1 033 ha
Počet obyvatel:125
PSČ:384 51
Adresa URL:www.zelnava.cz

Části obce Želnava: Slunečná, Záhvozdí

Sportovní možnosti Želnava

Přímo v obci je k dispozici půjčovna kanoí.

Reklama

V okolí obce Želnava se také nachází

Arnoštov

Arnoštov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Bělá

Bělá

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 2 km (J)

/
Bližší Lhota

Bližší Lhota

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 7 km (JV)

/
Chlum

Chlum

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 7 km (SZ)

/
Dlouhý Bor

Dlouhý Bor

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (JZ)

/
Hodňov

Hodňov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Horní Planá

Horní Planá

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 7 km (JV)
Počet obyvatel: 1 914

/
Hory

Hory

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 4 km (J)

/
Jelení

Jelení

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (Z)

/
Láz

Láz

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 4 km (JZ)

/
Nová Pec

Nová Pec

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (JZ)
Počet obyvatel: 423

/
Nové Chalupy

Nové Chalupy

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (J)

/
Otice

Otice

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Pěkná

Pěkná

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (SZ)

/
Pernek

Pernek

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (JV)

/
Slunečná

Slunečná

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 1 km (S)

/
Záhvozdí

Záhvozdí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (S)

/ / / / / / / /
Plechý (1378 m)

Plechý (1378 m)

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (JZ)

/
Volarské muzeum

Volarské muzeum

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 12 km (SZ)

/ / / / /
Přehrada Lipno

Přehrada Lipno

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 15 km (JV)

/ / / / /
Zámek Lenora

Zámek Lenora

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 18 km (SZ)

/
Skiareál Libín

Skiareál Libín

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 18 km (S)

/ /
Libín (1093 m)

Libín (1093 m)

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 19 km (S)

/
Rozhledna Libín

Rozhledna Libín

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 19 km (S)

/
Chlustov (1094 m)

Chlustov (1094 m)

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 20 km (SZ)

/

Reklama
Víte že?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Černý les (1007 m)

Černý les (1007 m) je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Želnava?

Výrazná hora Černý les na Šumavě se tyčí ve tvaru pravidelného trojbokého jehlanu 2 km severovýchodně od obce Slunečná

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Prachatice jsou: Nováková (170x), Novák (159x), Mráz (116x), Mrázová (99x), Pešek (96x), Pešková (94x), Turek (78x), Bártová (75x), Turková (72x), Petrášková (70x), Bárta (69x), Mikeš (67x), Dvořáková (66x), Mikešová (63x), Černý (62x)?

Dnes má svátek Kamila a ve správním obvodu obce Prachatice se toto jméno vyskytuje přibližně 66x?

Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Želnava nezměnil?

3D muzeum Český Krumlov

3D muzeum Český Krumlov je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Želnava?

Pojďte zažít dobrodružství přímo v krásném centru Českého Krumlova do muzea, kde všechny obrazy ožívají jen díky Vám a Vaší fantazii!

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?

Chýnovská jeskyně

Chýnovská jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 93 km od obce Želnava?

Chýnovská jeskyně je národní přírodní památka ležící v katastrálním území obce Dolní Hořice východně od Tábora v Chýnovském krasu, která představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar jižních Čech.

Název obce Želnava se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

České Budějovice

Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je České Budějovice s 88 587 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 42 km?

České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Volarské muzeum

Volarské muzeum je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Želnava?

Volarské muzeum, jehož zřizovatelem je Město Volary, můžete navštívit v jednom z historických volarských roubených domů.

Nejčastější jména ve správním obvodu Prachatice jsou: Marie (1 405x), Jan (1 280x), Jiří (1 032x), Josef (1 007x), Václav (985x), Jana (912x), Petr (842x), František (675x), Jaroslav (652x), Pavel (634x), Miroslav (567x), Anna (546x), Martin (504x), Tomáš (448x), Hana (443x)?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Rybářské muzeum ve Vodňanech

Rybářské muzeum ve Vodňanech je ve vzdušné vzdálenosti 42 km od obce Želnava?

Muzeum Střední rybářské školy ve Vodňanech má dvě části – akvária se živými rybami a historickou část, která dokumentuje vývoj jednotlivých oblastí rybářství.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Reklama