Lesanka
Lesanka - Lesní Meditační ústraní.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Mladá Boleslav |
Správní obvod: | Mnichovo Hradiště |
GPS souřadnice: | 50.592352N, 14.929195E |
Nadmořská výška: | 368 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1400 (625 let) |
Katastrální výměra: | 480 ha |
Počet obyvatel: | 132 |
PSČ: | 294 13 |
Adresa URL: | www.strazistemb.wz.cz |
Části obce Strážiště: Kozmice
Les, ticho a klid,... Chata za dubem se nachází v malé obci Chlístov nedaleko Českého Dubu, přímo u lesa, kde si můžete naplno vychutnat klid a krásy přírody.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Strážiště: 2km
Wellness pobyt na chatě v Lískách. Chata se nachází v malé vesničce Lísky asi 3 km na jih od Všelibic, 15 km od Mnichova Hradiště, 30 km od Mladé Boleslavi, 30 km od Liberce, do centra českého ráje cca 20 km. Trvale zde žije cca 12 lidí a pár chalupářů. Ve...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Strážiště: 3km
Neváhejte ani chvíli, přijeďte navštívit Chalupu u lesa za bezkonkurenčně nízké ceny. Chalupa se nachází v blízkosti lesa, kde najdete svůj klid a odkud můžete začínat své nezapomenutelné cesty po krásách Českého ráje. Chalupa je dvoupodlažní, ve které je ...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Strážiště: 3km
Vzdálenost meteostanice od obce Strážiště: 19 km
Poslední data: 26.8.2025 07:20
Umístění: 403 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Mnichovo Hradiště jsou: Jiří (536x), Jan (498x), Josef (473x), Jana (471x), Petr (426x), Jaroslav (373x), Marie (344x), Hana (322x), Pavel (320x), Martin (306x), Miroslav (299x), Tomáš (295x), Eva (274x), Václav (264x), Věra (234x)?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Dnes má svátek Luděk a ve správním obvodu obce Mnichovo Hradiště se toto jméno vyskytuje přibližně 41x?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Mnichovo Hradiště jsou: Svobodová (59x), Novák (57x), Janoušek (53x), Nováková (52x), Černá (51x), Janoušková (45x), Černý (42x), Eichler (42x), Horáková (41x), Horák (41x), Svoboda (40x), Kolomazník (39x), Dvořák (39x), Novotná (38x), Paříková (37x)?
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Liberec s 96 356 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 21 km?
Město Liberec leží asi 91 km severovýchodně od Prahy a s hlavním městem ho spojuje R10 resp. R35. Liberec leží blízko trojmezí státních hranic s Německem a Polskem. Liberec je statutárním městem a sídlem Libereckého kraje.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Název obce Strážiště se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Strážiště v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Plzeňský: 1x, Ústecký: 1x.