Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

| Kraj: | Jihomoravský |
| Okres: | Břeclav |
| Správní obvod: | Břeclav |
| GPS souřadnice: | 48.746852N, 16.978689E |
| Nadmořská výška: | 168 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1384 (642 let) |
| Katastrální výměra: | 1 247 ha |
| Počet obyvatel: | 1 885 |
| PSČ: | 691 52 |
| Adresa URL: | www.kostice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Kostice: 3 km
Poslední data: 17.2.2026 13:30
Umístění: 167 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Jeskyně Na Turoldu je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Kostice?
Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který je součástí města Mikulova. Je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích a je to mimořádně členitý systém chodeb, síní a dómů o sedmi patrech.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Kostice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Kostice v jednotlivých krajích: Ústecký: 1x, Jihomoravský: 1x.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Břeclav jsou: Osička (321x), Osičková (312x), Tučková (210x), Tuček (188x), Svoboda (173x), Uhrová (168x), Nešpor (167x), Uher (166x), Bartošová (163x), Nešporová (158x), Konečná (158x), Svobodová (148x), Bartoš (148x), Konečný (145x), Helešic (128x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Miloslava a ve správním obvodu obce Břeclav se toto jméno vyskytuje přibližně 75x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
ZOO Hodonín je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Kostice?
ZOO Hodonín je jedna z nejmladších zoologických zahrad v České republice a oceňována je především díky svému přírodnímu rázu v krásném prostředí lužního lesa. Chová se zde zhruba 173 druhů zvířat, mezi které patří exotické ptactvo, primáti a terária plná rozličných zvířátek. Půvabný je pavilonek pro plameňáky.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Břeclav jsou: Marie (1 811x), Jan (1 638x), Petr (1 454x), Jana (1 414x), Josef (1 387x), Jiří (1 234x), Anna (1 133x), František (1 024x), Pavel (996x), Jaroslav (980x), Tomáš (925x), Martin (918x), Miroslav (894x), Zdeněk (862x), Ludmila (847x)?