Obecní znak
Základní informace
Kraj:Moravskoslezský
Okres:Frýdek-Místek
Správní obvod:Frýdlant nad Ostravicí
GPS souřadnice:49.442073N, 18.452925E
Nadmořská výška:546 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1817 (209 let)
Katastrální výměra:5 642 ha
Počet obyvatel:257
PSČ:739 15
Adresa URL:www.obecbila.cz

Fotogalerie obce Bílá

Kaplička
Bílá
Kostel sv. Bedřicha
Bílá
Zámeček
Bílá
Zámeček
Bílá
Zámeček
Bílá
Bílá
Bílá
Bílá
Bílá
Reklama

Informace o počasí pro oblast: Bílá

Počasí meteostanice Bílá

Vzdálenost meteostanice od obce Bílá: 1 km

Poslední data: 29.7.2026 20:10

Umístění: 771 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Bílá

Teplota
23,5
°C
Zdánlivá teplota
23,3
°C
Rosný bod
12,1
°C
Vlhkost
51,5
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
13,9
W/m2
Atmosférický tlak
1023,7
hPa
Směr větru
JV
Rychlost větru
1,5
m/s
Nárazový vítr
2,5
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Bílá

Dnes
11/27
°C
Zítra
17/30
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Bílá se také nachází

Staré Hamry

Staré Hamry

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 3 km (S)
Počet obyvatel: 557

/ / / / / / / / / / /
Rozhledna Čarták

Rozhledna Čarták

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/ /
Vysoká (1024 m)

Vysoká (1024 m)

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/ / /
Smrk (1276 m)

Smrk (1276 m)

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Ski Areál Mečová

Ski Areál Mečová

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 10 km (Z)

/ / / / /
Rozhledna Miloňová

Rozhledna Miloňová

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 11 km (JZ)

/ / / / / / / / / /
Ski areál Machůzky

Ski areál Machůzky

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 13 km (JZ)

/ /
Stezka Valaška

Stezka Valaška

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 15 km (Z)

/ / / / / / / / / / / /
Skalka (964 m)

Skalka (964 m)

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 16 km (SZ)

/ / / / /
Ski areál Karolinka

Ski areál Karolinka

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 18 km (JZ)

/ /
Ropice (1083 m)

Ropice (1083 m)

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 20 km (SV)

/
Tanečnice (912 m)

Tanečnice (912 m)

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 20 km (Z)


Reklama
Víte že?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Arboretum Sanatoria Jablunkov

Arboretum Sanatoria Jablunkov je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Bílá?

Unikátní parkovou sbírku dřevin najdeme v parku beskydského Sanatoria Jablunkov u soutoku říčky Lomné. Je zde k vidění půvabná skupina dekorativních dřevin

Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové

Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové je ve vzdušné vzdálenosti 153 km od obce Bílá?

Rotunda sv. Kateřiny, kterou najdeme na okraji města Česká Třebová směrem na Skuhorv, pochází zřejmě z počátku 13. století.

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Frýdlant nad Ostravicí jsou: Šigut (113x), Němec (105x), Šigutová (102x), Němcová (97x), Veličková (91x), Velička (91x), Štefková (74x), Milata (67x), Běčáková (63x), Bílková (62x), Milatová (58x), Běčák (57x), Kaňák (54x), Bílek (54x), Závodná (52x)?

Nejčastější jména ve správním obvodu Frýdlant nad Ostravicí jsou: Petr (698x), Jan (629x), Jiří (605x), Marie (592x), Jana (565x), Tomáš (469x), Martin (468x), Pavel (420x), Anna (376x), Miroslav (366x), Josef (315x), Kateřina (305x), Jaroslav (301x), Eva (298x), Lenka (289x)?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Dnes má svátek Marta a ve správním obvodu obce Frýdlant nad Ostravicí se toto jméno vyskytuje přibližně 119x?

Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Bílá 136 mužů a 121 žen?

Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

Frenštát pod Radhoštěm

Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Frenštát pod Radhoštěm s 10 241 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 21 km?

Město Frenštát pod Radhoštěm leží uprostřed malebné krajiny Moravskoslezských Beskyd, mezi soutokem Lubiny a Lomné, zhruba 31 km jižně od Ostravy.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Národopisný areál v Dolní Lomné

Národopisný areál v Dolní Lomné je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Bílá?

Národopisný areál v Dolní Lomné, obci ležící v nejvýchodnějším výběžku republiky v blízkosti hranic s Polskem a Slovenskem, je hlavním střediskem pro pořádání kulturních akcí.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?

Singletrails Bílá

Single traily Bílá se nachází v Beskydech nedaleko slovenských hranic. Středisko disponuje menší restaurací a lanovkou.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Skiareál Bílá

Lyžařský areál v Bílé v Beskydách se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice.

Název obce Bílá se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Bílá v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Liberecký: 1x, Moravskoslezský: 1x.

Reklama