Obecní znak
Základní informace
Kraj:Jihomoravský
Okres:Znojmo
Správní obvod:Znojmo
GPS souřadnice:48.797652N, 16.393425E
Nadmořská výška:195 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1417 (609 let)
Katastrální výměra:1 605 ha
Počet obyvatel:924
PSČ:671 68
Adresa URL:www.hrabetice.eu

Památky a zajímavosti Hrabětice

Při návštěvě Hrabětic je doporučováno neopomenout návštěvu kostela sv. Antonína Paduánského.

Poblíž Trávního dvora se nachází známá vojenská památka, tzv. hrabětický tank. Vrak T-34 (pravděpodobně verze 85) leží za hraniční vodotečí s předkem otočeným na východ. Korba je roztržená (zřejmě výbuchem), podlaha utržená, zadní čelo a horní kryt korby zcela chybí. Pryč je i motor a ostatní agregáty. Příklop řidiče je pootevřený, vyústění spodního kulometu chybí. Díky zničení je možné pozorovat některé zajímavé prvky podvozku tanku. Historie tankové bitvy u Hevlína je popsána v kronice města Laa an der Thaya.

Tipy na výlet v obci Hrabětice a jejím okolí.

Reklama

V okolí obce Hrabětice se také nachází

Božice

Božice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 533

/
Břežany

Břežany

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 812

/
Drnholec

Drnholec

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 1 788

/
Dyjákovice

Dyjákovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (JZ)
Počet obyvatel: 859

/
Hevlín

Hevlín

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (J)
Počet obyvatel: 1 418

/
Hrádek

Hrádek

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (Z)
Počet obyvatel: 941

/
Hrušovany nad Jevišovkou

Hrušovany nad Jevišovkou

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 4 km (S)
Počet obyvatel: 3 276

/
Jevišovka

Jevišovka

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SV)
Počet obyvatel: 665

/
Litobratřice

Litobratřice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (S)
Počet obyvatel: 508

/
Novosedly

Novosedly

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (SV)
Počet obyvatel: 1 274

/
Nový Přerov

Nový Přerov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (V)
Počet obyvatel: 349

/
Pravice

Pravice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 366

/
Šanov

Šanov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 1 km (Z)
Počet obyvatel: 1 674

/
Velký Karlov

Velký Karlov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (Z)
Počet obyvatel: 384


Reklama
Víte že?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?

Aqualand Moravia Pasohlávky

Aqualand Moravia Pasohlávky je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Hrabětice?

Aqualand Moravia je nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR a leží pouhých 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží.

Rotunda sv. Oldřicha v Hrádku

Rotunda sv. Oldřicha v Hrádku je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Hrabětice?

Románská rotunda sv. Oldřicha se nachází v obci Hrádek nedaleko Znojma.

Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Hrabětice 472 mužů a 452 žen?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Dnes má svátek Vlastislav a ve správním obvodu obce Znojmo se toto jméno vyskytuje přibližně 35x?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejčastější jména ve správním obvodu Znojmo jsou: Marie (3 390x), Jan (2 556x), Jiří (2 366x), Petr (2 308x), Josef (2 295x), Jana (2 207x), Pavel (2 046x), František (1 614x), Anna (1 391x), Jaroslav (1 366x), Tomáš (1 359x), Martin (1 332x), Miroslav (1 282x), Zdeněk (1 272x), Eva (1 241x)?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Znojmo jsou: Svobodová (508x), Svoboda (507x), Dvořáková (366x), Nováková (362x), Dvořák (346x), Novák (333x), Novotná (252x), Veselá (243x), Jelínková (243x), Procházka (240x), Procházková (239x), Veselý (235x), Novotný (228x), Jelínek (218x), Pokorná (214x)?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Lyžařský vlek Němčičky

Lyžařský vlek Němčičky je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Hrabětice?

Areál lyžařského vleku Němčičky je nejníže položeným areálem ve střední Evropě a leží zhruba 8 km jižně od města Klobouky u Brna.

Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).

Skanzen Strážnice

Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 68 km od obce Hrabětice?

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka)

Brno

Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Brno s 375 184 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 47 km?

Brno, krajské město Jihomoravského kraje, leží v centrální části Evropy. Je druhým největším městem České republiky. Statutární město Brno je rozděleno do 29 městských částí:

Název obce Hrabětice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Hrabětice v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Jihomoravský: 1x, Moravskoslezský: 1x.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Centrum léčivých rostlin Brno

Centrum léčivých rostlin Brno je ve vzdušné vzdálenosti 44 km od obce Hrabětice?

Centrum léčivých rostlin, které se nachází na jižním svahu Kraví hory, vedle plaveckého bazénu, je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Reklama