Skiareál Libín
Skiareál Libín je ve vzdušné vzdálenosti 38 km od obce Všemyslice?
Lyžařský areál Libín leží nad obcí Libínské sedlo, jižně od města Prachatice.

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | České Budějovice |
| Správní obvod: | Týn nad Vltavou |
| GPS souřadnice: | 49.216959N, 14.357888E |
| Nadmořská výška: | 427 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1352 (674 let) |
| Katastrální výměra: | 2 813 ha |
| Počet obyvatel: | 1 150 |
| PSČ: | 373 02 |
| Adresa URL: | www.vsemyslice.eu |
Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany
Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 11 km (JV)
Nejčastější jména ve správním obvodu Týn nad Vltavou jsou: Marie (600x), Jan (512x), Jana (452x), Jiří (425x), Josef (390x), Petr (367x), Václav (340x), Pavel (329x), František (326x), Jaroslav (314x), Miroslav (261x), Anna (237x), Martin (234x), Tomáš (230x), Hana (210x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Název obce Všemyslice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Dnes má svátek Roland a ve správním obvodu obce Týn nad Vltavou se toto jméno nevyskytuje?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 171 km od obce Všemyslice?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Týn nad Vltavou jsou: Novotná (78x), Novotný (76x), Dvořáková (73x), Dvořák (68x), Nováková (62x), Svoboda (50x), Novák (45x), Svobodová (44x), Šímová (43x), Kolářová (43x), Bromová (41x), Kolář (40x), Brom (39x), Černý (37x), Růžičková (37x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je České Budějovice s 88 587 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 28 km?
České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.