Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Náchod |
| Správní obvod: | Broumov |
| GPS souřadnice: | 50.619904N, 16.323854E |
| Nadmořská výška: | 447 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1353 (673 let) |
| Katastrální výměra: | 1 995 ha |
| Počet obyvatel: | 482 |
| PSČ: | 549 84 |
| Adresa URL: | www.hermankovice.cz |
Části obce Heřmánkovice: Janovičky
Vzdálenost meteostanice od obce Heřmánkovice: 23 km
Poslední data: 10.1.2026 06:30
Umístění: 435 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Broumov jsou: Novák (63x), Novotný (59x), Nováková (51x), Novotná (48x), Zelená (43x), Machová (43x), Hrubý (42x), Hrubá (39x), Valášková (36x), Zelený (34x), Jirman (34x), Halušková (33x), Doležalová (33x), Ptáček (32x), Kašpar (32x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Heřmánkovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
ZOO Dvůr Králové je ve vzdušné vzdálenosti 43 km od obce Heřmánkovice?
ZOO Dvůr Králové je jednou z největších a asi také nejznámějších zoologických zahrad v České republice. Chová se zde více jak 360 druhů zvířat na rozloze 71 ha. Zoo leží na okraji Dvora Králové nad Labem a je jednou z nejuznávanějších zoologických zahrad ve světě, která se zaměřuje především na chov afrických zvířat.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Rozhledna Ruprechtický Špičák je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Heřmánkovice?
Rozhledna Ruprechtický Špičák byla v roce 2002 zpřístupněna na vrchu Ruprechtický Špičák (880 m), který je nejvyšší horou české části Javořích hor ležící v CHKO Broumovsko, jen několik desítek metrů od hranic s Polskem.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 147 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Břetislav a ve správním obvodu obce Broumov se toto jméno vyskytuje přibližně 9x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Broumov jsou: Jiří (542x), Josef (464x), Jan (452x), Petr (424x), Jana (381x), Jaroslav (348x), Martin (331x), Marie (318x), Pavel (298x), Miroslav (280x), Eva (277x), Tomáš (246x), Lenka (227x), Hana (226x), Milan (210x)?