Zřícenina hradu Házmburk
Zřícenina hradu Házmburk je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Neprobylice?
Zřícenina gotického hradu Házmburk vytváří spolu s nejvyšší horou Českého středohoří Milešovkou nezaměnitelnou kulisu dolního Poohří.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Kladno |
Správní obvod: | Slaný |
GPS souřadnice: | 50.263954N, 14.027619E |
Nadmořská výška: | 251 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1316 (709 let) |
Katastrální výměra: | 344 ha |
Počet obyvatel: | 153 |
PSČ: | 273 75 |
Adresa URL: | www.neprobylice.com |
Vzdálenost meteostanice od obce Neprobylice: 7 km
Poslední data: 2.7.2025 23:41
Umístění: 215 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Slaný s 14 763 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 6 km?
Královské město Slaný leží v okrsku Perucké tabule, která tvoří severozápadní část geomorfologického celku zvaného Pražská plošina. Její dominantou je Slánská hora. Městem, které leží cca 25 km severozápadně od Prahy, protéká od jihozápadu k severovýchodu Červený potok.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Slaný jsou: Jiří (1 299x), Jana (1 009x), Petr (993x), Jan (986x), Jaroslav (836x), Marie (830x), Pavel (809x), Václav (798x), Josef (764x), Martin (742x), Tomáš (677x), Hana (641x), Miroslav (624x), Eva (573x), Kateřina (537x)?
Dnes má svátek Patricie a ve správním obvodu obce Slaný se toto jméno vyskytuje přibližně 12x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Název obce Neprobylice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Neprobylice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Ústecký: 1x.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Slaný jsou: Nováková (182x), Novák (165x), Svobodová (120x), Černý (117x), Svoboda (115x), Černá (111x), Dvořáková (100x), Kučera (93x), Hájek (93x), Hájková (92x), Dvořák (90x), Novotná (87x), Kučerová (87x), Novotný (79x), Kratochvílová (70x)?