Historie obce Hoslovice

První písemná zpráva o obci je doložena z roku 1352, kde je dochován zápis "in villa Hosstlowicze". Název obce patrně vznikl od jména Hostilka - ves lidí Hostilkových.

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Strakonice |
| Správní obvod: | Strakonice |
| GPS souřadnice: | 49.191179N, 13.763070E |
| Nadmořská výška: | 618 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1352 (674 let) |
| Katastrální výměra: | 1 077 ha |
| Počet obyvatel: | 179 |
| PSČ: | 387 19 |
| Adresa URL: | www.hoslovice.cz |
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Strakonice jsou: Nováková (195x), Novák (195x), Soukup (111x), Mrázová (109x), Soukupová (108x), Krejčí (104x), Kovářová (103x), Němcová (102x), Novotný (96x), Novotná (93x), Němec (92x), Mráz (92x), Krejčová (90x), Kovář (90x), Staňková (87x)?
Název obce Hoslovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je České Budějovice s 88 587 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 57 km?
České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejčastější jména ve správním obvodu Strakonice jsou: Marie (1 864x), Václav (1 432x), Jan (1 319x), Jana (1 309x), Jiří (1 264x), Josef (1 180x), Petr (964x), Jaroslav (905x), Pavel (903x), František (894x), Miroslav (753x), Hana (742x), Karel (738x), Martin (731x), Anna (638x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Evženie a ve správním obvodu obce Strakonice se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.