Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

| Kraj: | Jihomoravský |
| Okres: | Břeclav |
| Správní obvod: | Hustopeče |
| GPS souřadnice: | 48.934427N, 16.624868E |
| Nadmořská výška: | 177 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1244 (781 let) |
| Katastrální výměra: | 1 350 ha |
| Počet obyvatel: | 788 |
| PSČ: | 691 26 |
| Adresa URL: | www.pouzdrany.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Pouzdřany: 8 km
Poslední data: 21.11.2025 18:10
Umístění: 202 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Albert a ve správním obvodu obce Hustopeče se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Hustopeče jsou: Marie (1 311x), Jan (904x), Josef (897x), Jana (856x), Jiří (852x), Petr (842x), Pavel (744x), Jaroslav (704x), František (617x), Tomáš (579x), Zdeněk (574x), Anna (544x), Martin (535x), Miroslav (525x), Ludmila (500x)?
Vodní nádrž Nové Mlýny je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Pouzdřany?
Vodní dílo Nové Mlýny je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy, se dělí na tři části: dolní nádrž (Novomlýnská), střední nádrž (Věstonická) a horní nádrž (Mušovská).
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Brno-Starý Lískovec s 11 538 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 26 km?
Brno - Starý Lískovec je městská čtvrť a katastrální území, a od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno-Starý Lískovec také městská část statutárního města Brna, ležící na jihozápadním okraji města, přesto však relativně blízko centra.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hustopeče jsou: Svobodová (172x), Svoboda (161x), Urbánek (123x), Horáková (121x), Konečný (120x), Urbánková (119x), Novotná (116x), Novotný (114x), Procházka (110x), Horák (109x), Konečná (106x), Stehlík (105x), Procházková (103x), Strouhalová (99x), Nováková (99x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Název obce Pouzdřany se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Jeskyně Na Turoldu je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Pouzdřany?
Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který je součástí města Mikulova. Je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích a je to mimořádně členitý systém chodeb, síní a dómů o sedmi patrech.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?