Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Strakonice |
Správní obvod: | Strakonice |
GPS souřadnice: | 49.297596N, 13.755955E |
Nadmořská výška: | 415 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1320 (705 let) |
Katastrální výměra: | 2 083 ha |
Počet obyvatel: | 902 |
PSČ: | 387 15 |
Adresa URL: | www.strelskehostice.cz |
Části obce Střelské Hoštice: Kozlov, Sedlo, Střelskohoštická Lhota
Vzdálenost meteostanice od obce Střelské Hoštice: 5 km
Poslední data: 17.9.2025 12:30
Umístění: 428 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Naděžda a ve správním obvodu obce Strakonice se toto jméno vyskytuje přibližně 57x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Strakonice jsou: Nováková (195x), Novák (195x), Soukup (111x), Mrázová (109x), Soukupová (108x), Krejčí (104x), Kovářová (103x), Němcová (102x), Novotný (96x), Novotná (93x), Němec (92x), Mráz (92x), Krejčová (90x), Kovář (90x), Staňková (87x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 56 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Strakonice jsou: Marie (1 864x), Václav (1 432x), Jan (1 319x), Jana (1 309x), Jiří (1 264x), Josef (1 180x), Petr (964x), Jaroslav (905x), Pavel (903x), František (894x), Miroslav (753x), Hana (742x), Karel (738x), Martin (731x), Anna (638x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Arboretum Americká zahrada je ve vzdušné vzdálenosti 47 km od obce Střelské Hoštice?
Národní přírodní památka Americká zahrada se nachází v lesním komplexu Žďár pod rozhlednou Bolfánek, zhruba 2 km od Chudenic a byla vyhlášena chráněným územím v roce 1969 Ministerstvem kultury.
Název obce Střelské Hoštice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?