Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Trutnov |
| Správní obvod: | Trutnov |
| GPS souřadnice: | 50.644686N, 15.965819E |
| Nadmořská výška: | 579 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1297 (728 let) |
| Katastrální výměra: | 1 793 ha |
| Počet obyvatel: | 885 |
| PSČ: | 542 04 |
| Adresa URL: | www.obecbernartice.cz |
Části obce Bernartice: Křenov
Vzdálenost meteostanice od obce Bernartice: 20 km
Poslední data: 16.11.2025 00:20
Umístění: 315 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 74 km od obce Bernartice?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.
Aquapark Špindl je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Bernartice?
Aqupark ve Špindlerově Mlýně nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány včetně člunového tobogánu. K dispozici jsou malá i velká vířivka, divoká řeka, masážní trysky, aqua bike a další atrakce.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Otmar a ve správním obvodu obce Trutnov se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Bernartice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Bernartice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Plzeňský: 2x, Královéhradecký: 1x, Olomoucký: 1x.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Trutnov jsou: Nováková (177x), Novák (176x), Novotný (157x), Novotná (155x), Nývlt (150x), Nývltová (140x), Vlček (133x), Svobodová (120x), Horák (117x), Vlčková (113x), Kábrt (110x), Machová (109x), Dvořák (109x), Prouzová (106x), Mach (106x)?
Nejčastější jména ve správním obvodu Trutnov jsou: Jiří (2 001x), Jan (1 907x), Petr (1 872x), Jana (1 675x), Josef (1 390x), Martin (1 272x), Jaroslav (1 221x), Pavel (1 217x), Tomáš (1 160x), Marie (1 054x), Hana (1 028x), Eva (1 001x), Miroslav (877x), Věra (813x), Michal (808x)?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 126 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?