Skiareál Hlinsko
Skiareál Hlinsko je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Slavětín?
Ski areál Hlinsko se rozprostírá v krásném prostředí Českomoravské vysočiny.
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Havlíčkův Brod |
Správní obvod: | Chotěboř |
GPS souřadnice: | 49.668572N, 15.772786E |
Nadmořská výška: | 579 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1314 (711 let) |
Katastrální výměra: | 219 ha |
Počet obyvatel: | 109 |
PSČ: | 582 63 |
Adresa URL: | www.obecslavetin.estranky.cz |
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chotěboř jsou: Málek (191x), Málková (168x), Němcová (126x), Němec (125x), Novotná (116x), Novotný (114x), Pešková (108x), Marek (102x), Čermák (101x), Pešek (96x), Marková (93x), Culková (93x), Ondráčková (88x), Dvořáková (87x), Ondráček (86x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Chotěboř jsou: Marie (934x), Jiří (699x), Josef (661x), Jana (621x), Jan (619x), Petr (548x), Jaroslav (517x), Pavel (459x), Martin (420x), Hana (399x), Tomáš (366x), František (339x), Václav (329x), Zdeněk (308x), Miroslav (307x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Eliška a ve správním obvodu obce Chotěboř se toto jméno vyskytuje přibližně 156x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Název obce Slavětín se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Slavětín v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Jihočeský: 1x, Ústecký: 1x, Vysočina: 1x, Olomoucký: 1x.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.