Okolí a příroda Šenov u Nového Jičína

Vzhledem k různým možnostem sportovního, kulturního i společenského vyžití je Šenov vhodným místem k bydlení, ale i k odpočinku či rekreaci.
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Nový Jičín |
GPS souřadnice: | 49.604547N, 18.003287E |
Nadmořská výška: | 260 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1293 (732 let) |
Katastrální výměra: | 1 563 ha |
Počet obyvatel: | 2 042 |
PSČ: | 742 42 |
Adresa URL: | www.senovunovehojicina.cz |
Facebook: | www.facebook.com |
Vzdálenost meteostanice od obce Šenov u Nového Jičína: 1 km
Poslední data: 7.7.2025 05:49
Umístění: 288 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Horáková (222x), Horák (220x), Bartoň (207x), Bartoňová (178x), Černoch (161x), Hanzelka (158x), Černochová (156x), Hanzelková (156x), Davidová (123x), Kudělka (122x), Mička (120x), Kudělková (119x), David (119x), Macíček (112x), Šimíček (107x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Rozhledna Bílá hora je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Šenov u Nového Jičína?
Rozhledna stojí na vrchu Bílá hora (557 m) leží mezi městy Štramberk a Kopřivnice. Rozhledna zároveň slouží jako vysílač mobilních operátorů. Věž je vysoká 43 m, vyhlídková plošina je ve výšce 26 m a vede na ni 161 schodů. Rozhledna byla postavena v roce 2001.
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Šenov u Nového Jičína?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Petr (1 339x), Jan (1 241x), Marie (1 206x), Jana (1 195x), Jiří (1 172x), Pavel (956x), Tomáš (953x), Josef (906x), Martin (837x), Miroslav (775x), Anna (754x), Jaroslav (743x), Zdeněk (665x), Eva (664x), Ludmila (563x)?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Poruba s 58 452 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Poruba je někdejší obec, roku 1957 připojená k Ostravě, od 24. listopadu 1990 jeden z městských obvodů statutárního města Ostravy. Rozkládá se na západě města, v jeho slezské části a je jedním z nejlidnatějších ostravských obvodů.
Název obce Šenov u Nového Jičína se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Bohuslava a ve správním obvodu obce Nový Jičín se toto jméno vyskytuje přibližně 35x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?