Současnost obce Květná

Rovněž zde byla umístěna vojenská posádka s rozsáhlými muničními sklady.

| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Svitavy |
| Správní obvod: | Polička |
| GPS souřadnice: | 49.736223N, 16.346155E |
| Nadmořská výška: | 575 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1347 (679 let) |
| Katastrální výměra: | 902 ha |
| Počet obyvatel: | 415 |
| PSČ: | 572 01 |
| Adresa URL: | www.kvetna.cz |
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Květná?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Polička jsou: Dvořák (152x), Dvořáková (142x), Jílek (135x), Jílková (134x), Kučera (93x), Kučerová (92x), Navrátil (84x), Navrátilová (83x), Bednář (78x), Machová (73x), Bednářová (69x), Mach (68x), Pospíšil (67x), Roušar (61x), Andrlík (61x)?
Název obce Květná se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Květná v jednotlivých krajích: Karlovarský: 1x, Pardubický: 2x, Zlínský: 1x.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Přehrada Vír je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Květná?
Vír I je přehradní nádrž s hrází o výšce 76,5 m a délce 390 m na řece Svratce nad obcí Vír. Stavba vodní nádrže byla zahájena v roce 1947 a roku 1958 byla uvedena do plného provozu. Vzniklé jezero dosahuje maximální rozlohy 223,5 ha.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Polička jsou: Marie (784x), Jiří (769x), Josef (589x), Jana (571x), Jan (563x), Petr (540x), Pavel (433x), Martin (348x), Jaroslav (331x), Tomáš (309x), František (300x), Zdeněk (288x), Hana (287x), Miroslav (284x), Věra (273x)?
Dnes má svátek Antonie a ve správním obvodu obce Polička se toto jméno vyskytuje přibližně 7x?