V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Náchod |
| Správní obvod: | Broumov |
| GPS souřadnice: | 50.624605N, 16.242078E |
| Nadmořská výška: | 432 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1408 (618 let) |
| Katastrální výměra: | 2 571 ha |
| Počet obyvatel: | 2 282 |
| PSČ: | 549 81 |
| Adresa URL: | www.mezimesti.cz |
Části obce Meziměstí: Březová, Pomeznice, Ruprechtice, Starostín, Vižňov
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Trutnov s 28 689 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 24 km?
Město Trutnov se nachází na severu Čech, severním směrem od Hradce Králové. Místní části: Adamov, Babí, Bohuslavice, Bojiště, Dolní Předměstí, Dolní Staré Město, Horní Předměstí, Horní Staré Město, ...
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Broumov jsou: Jiří (542x), Josef (464x), Jan (452x), Petr (424x), Jana (381x), Jaroslav (348x), Martin (331x), Marie (318x), Pavel (298x), Miroslav (280x), Eva (277x), Tomáš (246x), Lenka (227x), Hana (226x), Milan (210x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Broumov jsou: Novák (63x), Novotný (59x), Nováková (51x), Novotná (48x), Zelená (43x), Machová (43x), Hrubý (42x), Hrubá (39x), Valášková (36x), Zelený (34x), Jirman (34x), Halušková (33x), Doležalová (33x), Ptáček (32x), Kašpar (32x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
ZOO Dvůr Králové je ve vzdušné vzdálenosti 38 km od obce Meziměstí?
ZOO Dvůr Králové je jednou z největších a asi také nejznámějších zoologických zahrad v České republice. Chová se zde více jak 360 druhů zvířat na rozloze 71 ha. Zoo leží na okraji Dvora Králové nad Labem a je jednou z nejuznávanějších zoologických zahrad ve světě, která se zaměřuje především na chov afrických zvířat.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Meziměstí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Servác a ve správním obvodu obce Broumov se toto jméno nevyskytuje?
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 83 km od obce Meziměstí?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?