Chata Ribana
Chata Ribana je v malé klidné osadě vzdálené 1,5 km od náměstí v Pyšelých a 3 km od rekreační oblasti Nespeky u řeky Sázavy. Chata i zahrada jsou udržované. Fotky chaty i zahrady odpovídají skutečnosti ( léto 2020 ).

| Část obce: | Pyšely |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Benešov |
| Správní obvod: | Benešov |
| GPS souřadnice: | 49.856760N, 14.678164E |
| Adresa URL: | www.pysely.cz |
Části obce Pyšely: Borová Lhota, Kovářovice, Nová Ves, Zaječice
Chata Ribana je v malé klidné osadě vzdálené 1,5 km od náměstí v Pyšelých a 3 km od rekreační oblasti Nespeky u řeky Sázavy. Chata i zahrada jsou udržované. Fotky chaty i zahrady odpovídají skutečnosti ( léto 2020 ).
Chata k pronájmu v malebné přírodě – útěk od shonu města
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Borová Lhota: 2km
Nabízíme k pronájmu útulnou, zrekonstruovanou chatu pro 2–6 osob s ubytováním ve 3 samostatných ložnicích. Chata se nachází v mírném kopci, do zahrady vedou 5 schůdků, proto není vhodná pro malé děti s kočárky (není bezbariérová).
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Borová Lhota: 2km
Menší jednoduchá chata s velkou oplocenou zahradou. Vzdálenost 200 m od řeky Sázavy, 3 km od Čerčan a 4 km od Pyšel ve středních Čechách, 30km od Prahy. Autem nebo vlakem jste v centru Prahy za 35 minut.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Borová Lhota: 3km
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Benešov jsou: Dvořáková (288x), Dvořák (277x), Novák (273x), Nováková (254x), Novotná (212x), Novotný (193x), Svobodová (162x), Svoboda (151x), Zemanová (140x), Škvor (139x), Procházka (139x), Procházková (138x), Hrušková (136x), Hruška (135x), Škvorová (131x)?
Hrad a městské muzeum Týnec nad Sázavou je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Borová Lhota?
Na ostrohu nad levým břehem Sázavy v městečku Týnec nad Sázavou se tyčí románská rotunda se zbytky královského hradu. V rekonstruovaném areálu je dnes muzeum se sbírkou vyhlášené týnecké keramiky.
Název obce Borová Lhota se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Benešov jsou: Jiří (1 957x), Jan (1 840x), Marie (1 784x), Jana (1 679x), Petr (1 558x), Josef (1 345x), Pavel (1 243x), Martin (1 194x), Jaroslav (1 171x), Hana (1 063x), Tomáš (1 044x), Eva (905x), Miroslav (895x), Václav (819x), František (789x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.