Dřevěná kaple Panny Marie v Horním Houžovci
Dřevěná kaple Panny Marie v Horním Houžovci je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Bořitov?
Nevelká, osmiboká, dřevěná kaple Navštívení Panny Marie, byla v Horním Houžovci vybudována kolem roku 1800.

| Část obce: | Studené |
| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Ústí nad Orlicí |
| Správní obvod: | Žamberk |
| GPS souřadnice: | 50.060082N, 16.586069E |
| Adresa URL: | www.orlicko.cz/ |
Části obce Studené: Bořitov
Vzdálenost meteostanice od obce Bořitov: 6 km
Poslední data: 9.12.2025 12:00
Umístění: 588 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Bořitov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Bořitov v jednotlivých krajích: Pardubický: 1x, Jihomoravský: 1x.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Žamberk jsou: Moravcová (165x), Faltusová (163x), Moravec (150x), Doleček (146x), Stejskal (143x), Hubálek (143x), Faltus (143x), Kalous (140x), Kalousová (138x), Hubálková (130x), Stejskalová (128x), Krejsová (121x), Krejsa (121x), Bednář (119x), Bednářová (117x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Žamberk jsou: Jiří (1 002x), Marie (872x), Jan (801x), Jana (759x), Josef (681x), Petr (663x), Jaroslav (592x), Pavel (569x), Martin (536x), Tomáš (515x), Hana (481x), Eva (455x), Miroslav (432x), Václav (378x), Anna (362x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Vratislav a ve správním obvodu obce Žamberk se toto jméno vyskytuje přibližně 12x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?