Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

| Část obce: | Teplice nad Metují |
| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Náchod |
| Správní obvod: | Broumov |
| GPS souřadnice: | 50.565600N, 16.177065E |
| Adresa URL: | www.teplicenadmetuji.cz |
Části obce Teplice nad Metují: Bohdašín, Dědov, Dolní Teplice, Horní Teplice, Javor, Lachov, Libná, Skály, Zdoňov
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Název obce Javor se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Javor v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Hradec Králové s 86 416 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 47 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Broumov jsou: Novák (63x), Novotný (59x), Nováková (51x), Novotná (48x), Zelená (43x), Machová (43x), Hrubý (42x), Hrubá (39x), Valášková (36x), Zelený (34x), Jirman (34x), Halušková (33x), Doležalová (33x), Ptáček (32x), Kašpar (32x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Zřícenina hradu Vizmburk je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Javor?
Vizmburk je zřícenina hradu nacházející se v katastru obce Havlovice v Královéhradeckém kraji. Od roku 1964 je chráněna jako kulturní památka. Zřícenina je majetkem České republiky a její správu zajišťuje NPÚ. Údržby a konzervace ruin se ujal místní spolek Sdružení pro Vizmburk.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Vodní nádrž Rozkoš je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Javor?
Vodní nádrž Rozkoš bývá někdy přezdívaná Východočeské moře a najdeme ji u České Skalice. Vodní sypaná zemní hráz na Rozkošském potoce slouží ve své severní části k účelům rekreace a v jižní části k vodohospodářským účelům.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Vladimír a ve správním obvodu obce Broumov se toto jméno vyskytuje přibližně 118x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Broumov jsou: Jiří (542x), Josef (464x), Jan (452x), Petr (424x), Jana (381x), Jaroslav (348x), Martin (331x), Marie (318x), Pavel (298x), Miroslav (280x), Eva (277x), Tomáš (246x), Lenka (227x), Hana (226x), Milan (210x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.