Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Část obce: | Bobnice |
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Nymburk |
Správní obvod: | Nymburk |
GPS souřadnice: | 50.205976N, 15.061752E |
Adresa URL: | www.bobnice.cz |
Části obce Bobnice: Kovansko
Vzdálenost meteostanice od obce Kovansko: 16 km
Poslední data: 11.7.2025 08:29
Umístění: 209 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Nymburk jsou: Jiří (1 236x), Jana (1 076x), Jan (1 074x), Petr (976x), Josef (975x), Marie (898x), Jaroslav (882x), Martin (805x), Pavel (735x), Tomáš (706x), Václav (637x), Hana (621x), Eva (603x), František (577x), Miroslav (563x)?
Název obce Kovansko se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
ZOO Chleby je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Kovansko?
ZOO Chleby byla založena v roce 1997 a je první oficiální nestátní zoologickou zahradou v ČR. Je to menší zoo se zhruba 70 druhy zvířat. Spatřit zde můžete různé savce od morčátek, přes opičky až po geparda, dále také krásné gepardy, ptáky, ryby i plazy.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Bořek a ve správním obvodu obce Nymburk se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Nymburk s 14 379 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 3 km?
Královské město Nymburk se rozkládá na obou březích řeky Labe v úrodné části středního Polabí. Leží přibližně 50 km východně od Prahy. Katastr je tvořený dvěma místními částmi Drahelicemi a Nymburkem.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nymburk jsou: Novák (212x), Nováková (209x), Černý (171x), Černá (165x), Svobodová (161x), Novotný (160x), Novotná (160x), Svoboda (142x), Procházková (131x), Procházka (127x), Šťastná (111x), Veselý (100x), Šťastný (92x), Dvořáková (91x), Veselá (90x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?