Praha 4
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha 4 s 111 806 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 71 km?
Část Praha 4 se rozkládá na pravém břehu řeky Vltavy, jižně od pražského historického centra.
Část obce: | Sepekov |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Písek |
Správní obvod: | Milevsko |
GPS souřadnice: | 49.422766N, 14.383860E |
Adresa URL: | www.sepekov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Líšnice: 9 km
Poslední data: 30.4.2025 07:50
Umístění: 406 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Líšnice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Líšnice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 2x, Ústecký: 1x, Pardubický: 1x, Olomoucký: 1x.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Rozhledna Kupa je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Líšnice?
Na vrchu Kupa (503 m) ležícího 0,5 km severně od vesničky Jestřebice, zhruba 20 km severovýchodně od Písku byla v roce 2009 postavena dřevěná rozhledna. Trámová konstrukce se čtyřmi patry, z nichž poslední patro ve výšce 10 m,
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Milevsko jsou: Marie (1 059x), Jiří (601x), Jan (599x), Josef (597x), Jana (494x), Pavel (451x), Jaroslav (445x), Petr (412x), František (392x), Václav (375x), Martin (341x), Miroslav (327x), Hana (318x), Anna (277x), Tomáš (256x)?
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Milevsko se toto jméno nevyskytuje?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Milevsko jsou: Dvořáková (120x), Nováková (102x), Dvořák (101x), Novák (86x), Kolář (85x), Kolářová (84x), Procházka (60x), Novotná (60x), Stejskal (59x), Kotrbová (59x), Novotný (58x), Čunátová (57x), Vlk (55x), Kotrba (54x), Kofroňová (53x)?