Penzion
Penzion Bílek se nachází v malebné oblasti Kraje Vysočina. V obci Bílek, nedaleko města Chotěboř.

| Část obce: | Libice nad Doubravou |
| Kraj: | Vysočina |
| Okres: | Havlíčkův Brod |
| Správní obvod: | Chotěboř |
| GPS souřadnice: | 49.709100N, 15.748133E |
| Adresa URL: | www.lybicend.cz |
Penzion Bílek se nachází v malebné oblasti Kraje Vysočina. V obci Bílek, nedaleko města Chotěboř.
Nabízíme útulnou chalupu v obci Sobíňov. Chalupa je vhodná spíše pro nenáročnou klientelu, která hledá klid a odpočinek v krásné přírodě Vysočiny. Z hlediska dispozice a vybavení doporučujeme využití chalupy ideálně pro 2 rodiny s dětmi + čtyřnohý parťák :...
Nabízíme kvalitní ubytování v srdci Vysočiny. Penzion U Pepy se nachází na klidném a tichém místě na kraji obce Příjemky, 4 km od města Chotěboř v nadmořské výšce 570 metrů. Leží mezi Chráněnou krajinnou oblastí Železné hory a Žďárské vrchy, 2 km od údolí ...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Malochyně: 3km
Penzion Mikeš se nachází v chráněné krajinné oblasti Železné hory na Českomoravské Vysočině. Za humny penzionu se nachází lesy a přírodní rezervace Údolí Doubravky. Penzion je součástí naší rodinné farmy, která se zaměřuje na chov masného skotu.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Malochyně: 3km
Vzdálenost meteostanice od obce Malochyně: 6 km
Poslední data: 22.1.2026 16:30
Umístění: 515 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 71 km od obce Malochyně?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chotěboř jsou: Málek (191x), Málková (168x), Němcová (126x), Němec (125x), Novotná (116x), Novotný (114x), Pešková (108x), Marek (102x), Čermák (101x), Pešek (96x), Marková (93x), Culková (93x), Ondráčková (88x), Dvořáková (87x), Ondráček (86x)?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Malochyně?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou v samém srdci Českomoravské vysočiny byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Chotěboř jsou: Marie (934x), Jiří (699x), Josef (661x), Jana (621x), Jan (619x), Petr (548x), Jaroslav (517x), Pavel (459x), Martin (420x), Hana (399x), Tomáš (366x), František (339x), Václav (329x), Zdeněk (308x), Miroslav (307x)?
Přehrada Hamry je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Malochyně?
Hamry jsou nejstarší vodní dílo na řece Chrudimce a zároveň jedna z nejstarších vodních nádrží se sypanou hrází v České republice. Hráz je 208 m dlouhá a 17 m vysoká. Jedná se o vodárenskou nádrž, slouží tedy jako zásobárna pitné vody a provozování vodních sportů je tu zakázané.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Pardubice s 81 818 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 36 km?
Krajské město Pardubice se rozkládá v Polabské nížině na obou březích Labe u soutoku s Chrudimkou. Je vzdáleno 104 km na východ od Prahy, přes 20 km jižně od Hradce Králové a okolo 10 km severně od Chrudimi.
Dnes má svátek Slavomír a ve správním obvodu obce Chotěboř se toto jméno vyskytuje přibližně 11x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Malochyně se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?