Lyžařský areál Javorník
Lyžařský areál Javorník je ve vzdušné vzdálenosti 41 km od obce Metly?
Lyžařský areál leží v obci Javorník na Šumavě, nedaleko Kašperských Hor.
Část obce: | Předmíř |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Strakonice |
Správní obvod: | Blatná |
GPS souřadnice: | 49.501263N, 13.763684E |
Adresa URL: | www.predmir.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Metly: 11 km
Poslední data: 30.4.2025 04:20
Umístění: 511 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Blatná jsou: Bláha (50x), Krejčí (49x), Bláhová (49x), Koubková (43x), Říha (39x), Kratochvíl (37x), Čadek (36x), Říhová (35x), Čadková (33x), Koubek (33x), Beneš (33x), Mašková (32x), Krejčová (32x), Benešová (32x), Novotná (31x)?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Příbram s 30 236 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Příbram patří ke známým královským horním městům. Rozkládá se na úpatí Brd, na říčce Litavce, zhruba 60 km jihozápadně od Prahy. Město má místní části Brod, Bytíz, Jerusalem, Jesenice, Kozičín, Lazec, Orlov, Příbram I, Příbram II, ...
Název obce Metly se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Blatná se toto jméno nevyskytuje?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 211 km od obce Metly?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Blatná jsou: Marie (644x), Josef (470x), Václav (434x), Jiří (418x), Jana (384x), Jan (383x), Pavel (327x), Jaroslav (296x), Petr (292x), Hana (252x), František (240x), Martin (226x), Miroslav (217x), Karel (213x), Zdeněk (205x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?