Tvrz - zámek Dobrš
Tvrz - zámek Dobrš je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Nespice?
Dobrš je částečně dochovaná a složitě přestavovaná tvrz na jihozápadním okraji obce Dobrš v okrese Strakonice.

| Část obce: | Vacov |
| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Prachatice |
| Správní obvod: | Vimperk |
| GPS souřadnice: | 49.116804N, 13.746270E |
| Adresa URL: | www.vacov.cz |
Části obce Vacov: Benešova Hora, Čábuze, Javorník, Lhota nad Rohanovem, Milíkov, Miřetice, Mladíkov, Nespice, Přečín, Ptákova Lhota, Rohanov, Vlkonice, Žár
Vzdálenost meteostanice od obce Nespice: 7 km
Poslední data: 20.3.2026 19:10
Umístění: 746 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vimperk jsou: Voldřich (76x), Novotný (69x), Novotná (68x), Voldřichová (60x), Sova (56x), Sovová (52x), Nováková (52x), Škopek (51x), Novák (49x), Staněk (47x), Škopková (46x), Kříž (46x), Staňková (45x), Vácha (44x), Žižková (43x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 74 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Nespice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Dnes má svátek Světlana a ve správním obvodu obce Vimperk se toto jméno vyskytuje přibližně 4x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Vimperk jsou: Marie (706x), Jan (620x), Jiří (539x), Jana (512x), Josef (511x), Václav (422x), Petr (417x), František (393x), Jaroslav (363x), Pavel (298x), Miroslav (295x), Anna (276x), Zdeněk (267x), Karel (262x), Hana (260x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?