Obecní znak
Základní informace
Část obce:Slup
Kraj:Jihomoravský
Okres:Znojmo
Správní obvod:Znojmo
GPS souřadnice:48.780615N, 16.210022E
Adresa URL:www.slup.cz

Části obce Slup: Oleksovičky

O obci
Oleksovičky je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Slup
Reklama

V okolí obce Oleksovičky se také nachází

Borotice

Borotice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 418

/
Božice

Božice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 1 533

/
Chvalovice

Chvalovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 642

/
Derflice

Derflice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SZ)

/
Dyjákovice

Dyjákovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (V)
Počet obyvatel: 859

/
Dyjákovičky

Dyjákovičky

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 573

/
Hnízdo

Hnízdo

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (Z)

/
Hodonice

Hodonice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 752

/
Hrádek

Hrádek

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 4 km (V)
Počet obyvatel: 941

/
Jaroslavice

Jaroslavice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (JV)
Počet obyvatel: 1 251

/
Krhovice

Krhovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (SZ)
Počet obyvatel: 628

/
Křídlůvky

Křídlůvky

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 2 km (V)
Počet obyvatel: 250

/
Micmanice

Micmanice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (SZ)

/
Načeratice

Načeratice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Slup

Slup

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 1 km (Z)
Počet obyvatel: 531

/
Strachotice

Strachotice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 023

/
Tasovice

Tasovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 420

/
Valtrovice

Valtrovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 2 km (SV)
Počet obyvatel: 407

/
Velký Karlov

Velký Karlov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (V)
Počet obyvatel: 384

/
Vrbovec

Vrbovec

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 1 244

/ / /
Zámek Lechovice

Zámek Lechovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 11 km (S)

/ /
Zámek Břežany

Zámek Břežany

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 13 km (SV)

/ / / / /
Znojemský hrad

Znojemský hrad

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 15 km (SZ)

/ /
Přehrada Znojmo

Přehrada Znojmo

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 16 km (SZ)

/ / / /
Zámek Plaveč

Zámek Plaveč

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 19 km (SZ)

/
Zámek Miroslav

Zámek Miroslav

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 20 km (S)


Reklama
Víte že?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Přehrada Znojmo

Přehrada Znojmo je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Oleksovičky?

Vodní nádrž, jejíž hráz leží na řece Dyji, byla uvedena do provozu v roce 1966 především pro vyrovnávání nerovnoměrných průtoků a výrobu elektrické energie.

Nejčastější jména ve správním obvodu Znojmo jsou: Marie (3 390x), Jan (2 556x), Jiří (2 366x), Petr (2 308x), Josef (2 295x), Jana (2 207x), Pavel (2 046x), František (1 614x), Anna (1 391x), Jaroslav (1 366x), Tomáš (1 359x), Martin (1 332x), Miroslav (1 282x), Zdeněk (1 272x), Eva (1 241x)?

Dřevěný kostel v Blansku

Dřevěný kostel v Blansku je ve vzdušné vzdálenosti 72 km od obce Oleksovičky?

Dřevěný kostelík Církve československé husitské v Blansku je evidován v ústředním seznamu kulturních památek České republiky.

Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).

Minoritský klášter Znojmo

Minoritský klášter Znojmo je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Oleksovičky?

Bývalý minoritský klášter ve Znojmě najdeme v ulici Přemyslovců.

Název obce Oleksovičky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Brno

Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Brno s 375 184 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 54 km?

Brno, krajské město Jihomoravského kraje, leží v centrální části Evropy. Je druhým největším městem České republiky. Statutární město Brno je rozděleno do 29 městských částí:

Skanzen Strážnice

Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 82 km od obce Oleksovičky?

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka)

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Centrum léčivých rostlin Brno

Centrum léčivých rostlin Brno je ve vzdušné vzdálenosti 51 km od obce Oleksovičky?

Centrum léčivých rostlin, které se nachází na jižním svahu Kraví hory, vedle plaveckého bazénu, je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Dnes má svátek Robert a ve správním obvodu obce Znojmo se toto jméno vyskytuje přibližně 151x?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Znojmo jsou: Svobodová (508x), Svoboda (507x), Dvořáková (366x), Nováková (362x), Dvořák (346x), Novák (333x), Novotná (252x), Veselá (243x), Jelínková (243x), Procházka (240x), Procházková (239x), Veselý (235x), Novotný (228x), Jelínek (218x), Pokorná (214x)?

Reklama