Rotunda sv. Jana Křtitele v Pravoníně
Rotunda sv. Jana Křtitele v Pravoníně je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Otavožaty?
Původně románská rotunda, později upravená barokně, se nachází v obci Pravonín nedaleko Vlašimi.
Část obce: | Senožaty |
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Pelhřimov |
Správní obvod: | Humpolec |
GPS souřadnice: | 49.573098N, 15.233785E |
Adresa URL: | www.otavozaty.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Otavožaty: 13 km
Poslední data: 13.7.2025 10:20
Umístění: 535 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Zámek Pacov je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Otavožaty?
Zámek Pacov stojí v centru města Pacov, v okrese Pelhřimov. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka České republiky. V současnosti zde sídlí Městský úřad Pacov, Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově, Městská knihovna Pacov a Informační centrum.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Otavožaty se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Humpolec jsou: Marie (877x), Jiří (536x), Josef (511x), Jana (505x), Pavel (451x), Jan (447x), Petr (406x), Jaroslav (404x), František (355x), Martin (297x), Hana (284x), Miroslav (283x), Eva (277x), Tomáš (270x), Jaroslava (265x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Humpolec jsou: Krejčí (142x), Dvořáková (112x), Novák (103x), Svobodová (101x), Dvořák (89x), Nováková (88x), Svoboda (86x), Havlová (84x), Moravcová (79x), Moravec (76x), Maršíková (73x), Němec (72x), Havel (71x), Němcová (63x), Vacek (60x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Dnes má svátek Markéta a ve správním obvodu obce Humpolec se toto jméno vyskytuje přibližně 99x?