V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Strakonice |
| Správní obvod: | Blatná |
| GPS souřadnice: | 49.402409N, 13.949119E |
| Nadmořská výška: | 458 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1294 (732 let) |
| Katastrální výměra: | 956 ha |
| Počet obyvatel: | 308 |
| PSČ: | 388 01 |
| Adresa URL: | www.municipal.cz/skvoretice/ |
Části obce Škvořetice: Pacelice
Vzdálenost meteostanice od obce Škvořetice: 4 km
Poslední data: 24.3.2026 15:30
Umístění: 510 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Blatná jsou: Marie (644x), Josef (470x), Václav (434x), Jiří (418x), Jana (384x), Jan (383x), Pavel (327x), Jaroslav (296x), Petr (292x), Hana (252x), František (240x), Martin (226x), Miroslav (217x), Karel (213x), Zdeněk (205x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Blatná jsou: Bláha (50x), Krejčí (49x), Bláhová (49x), Koubková (43x), Říha (39x), Kratochvíl (37x), Čadek (36x), Říhová (35x), Čadková (33x), Koubek (33x), Beneš (33x), Mašková (32x), Krejčová (32x), Benešová (32x), Novotná (31x)?
Dnes má svátek Gabriel a ve správním obvodu obce Blatná se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Název obce Škvořetice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Strakonice s 21 177 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 16 km?
Město Strakonice je vzdáleno zhruba 60 km od Českých Budějovic, 80 km od Plzně a 110 km od Prahy. Město Strakonice má 8 městských částí – Strakonice I, Strakonice II, Přední Ptákovice, Modlešovice, Virt, Hajská, Střela a Dražejov.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.