Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Část obce: | Říčany |
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Praha-východ |
Správní obvod: | Říčany |
GPS souřadnice: | 50.000693N, 14.671002E |
Adresa URL: | www.ricany.cz |
Poslední data: 12.7.2025 04:20
Umístění: 375 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 20 km (SZ)
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Radošovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 5x?
Název obce Radošovice v jednotlivých krajích: Středočeský: 3x, Jihočeský: 2x.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Říčany jsou: Nováková (276x), Novák (262x), Svobodová (237x), Novotný (210x), Novotná (201x), Dvořáková (187x), Svoboda (180x), Dvořák (163x), Procházková (161x), Procházka (160x), Černá (148x), Pokorná (137x), Černý (130x), Pokorný (124x), Malá (117x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Říčany jsou: Jan (2 109x), Jiří (1 963x), Petr (1 643x), Jana (1 564x), Tomáš (1 251x), Martin (1 196x), Marie (1 148x), Pavel (1 125x), Josef (1 100x), Jaroslav (1 040x), Hana (945x), Eva (928x), Kateřina (874x), Michal (828x), Václav (802x)?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Říčany s 15 734 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 2 km?
Na hranici s Prahou, pouze 20 kilometrů od Václavského náměstí leží Říčany. Poloha a snadná dostupnost z metropole předurčuje město k tomu, aby se stalo nejen příjemným místem k bydlení a relaxaci, ale i vyhledávaným obchodním i administrativním střediskem.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Dnes má svátek Bořek a ve správním obvodu obce Říčany se toto jméno vyskytuje přibližně 6x?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Starý zámek Škvorec je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Radošovice?
Zámek Škvorec je zámecký objekt v obci Škvorec v okrese Praha-východ. V roce 1958 byl zapsán do seznamu kulturních památek. V dnešní době je zámek sídlo aristokratické rodiny Eremeev-Salvatore, která pochází z Toskánska, s historickými vazbami na Škvorec