V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

| Část obce: | Fulnek |
| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Odry |
| GPS souřadnice: | 49.698499N, 17.930852E |
| Adresa URL: | www.fulnek.cz |
Části obce Fulnek: Děrné, Dolejší Kunčice, Jerlochovice, Jestřabí, Jílovec, Kostelec, Lukavec, Pohořílky, Stachovice, Vlkovice
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Julius a ve správním obvodu obce Odry se toto jméno vyskytuje přibližně 4x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Poruba s 57 619 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 22 km?
Poruba je někdejší obec, roku 1957 připojená k Ostravě, od 24. listopadu 1990 jeden z městských obvodů statutárního města Ostravy. Rozkládá se na západě města, v jeho slezské části a je jedním z nejlidnatějších ostravských obvodů.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Odry jsou: Králová (104x), Král (77x), Mik (72x), Miková (68x), Šustek (66x), Sokolová (59x), Ferenc (53x), Šustková (51x), Sokol (50x), Ferencová (45x), Horák (41x), Levová (37x), Pavlík (34x), Lev (34x), Horáková (34x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Odry jsou: Marie (448x), Petr (445x), Josef (415x), Jan (403x), Jiří (390x), Jana (377x), Pavel (315x), Anna (294x), Martin (289x), Tomáš (283x), Miroslav (272x), Jaroslav (270x), Eva (210x), Zdeněk (203x), Ludmila (200x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Stachovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?