Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).

| Část obce: | Sloveč |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Nymburk |
| Správní obvod: | Poděbrady |
| GPS souřadnice: | 50.226129N, 15.369338E |
| Adresa URL: | www.slovec.eu |
Vzdálenost meteostanice od obce Střihov: 10 km
Poslední data: 7.3.2026 00:10
Umístění: 219 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 33 km od obce Střihov?
Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Hradec Králové s 87 184 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 32 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Dnes má svátek Tomáš a ve správním obvodu obce Poděbrady se toto jméno vyskytuje přibližně 517x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Poděbrady jsou: Jiří (1 008x), Jana (865x), Josef (809x), Jan (777x), Petr (761x), Marie (742x), Jaroslav (648x), Hana (589x), Pavel (534x), Václav (529x), Martin (523x), Eva (520x), Tomáš (517x), Miroslav (506x), Věra (415x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Střihov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Poděbrady jsou: Nováková (182x), Novák (166x), Novotná (149x), Svobodová (145x), Novotný (138x), Svoboda (132x), Černý (125x), Černá (125x), Řehák (82x), Veselá (67x), Veselý (65x), Řeháková (59x), Suchánek (59x), Brzák (59x), Fiala (57x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.