Bike Buky
Bike Buky je ve vzdušné vzdálenosti 53 km od obce Nepolisy?
Krkonošské rodinné trail centrum – trail park v Mladých Bukách je součástí sportovního areálu Mladé Buky.

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Hradec Králové |
| Správní obvod: | Nový Bydžov |
| GPS souřadnice: | 50.192207N, 15.463346E |
| Nadmořská výška: | 232 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1299 (727 let) |
| Katastrální výměra: | 1 353 ha |
| Počet obyvatel: | 983 |
| PSČ: | 503 63 |
| Adresa URL: | www.nepolisy.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Nepolisy: 4 km
Poslední data: 30.7.2026 21:00
Umístění: 219 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech
Kraj: Pardubický
Vzdálenost: 15 km (J)
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Nepolisy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Bořivoj a ve správním obvodu obce Nový Bydžov se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Hradec Králové s 86 416 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 26 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nový Bydžov jsou: Novotný (119x), Novotná (109x), Nováková (80x), Novák (77x), Kloz (66x), Klozová (65x), Hladík (59x), Hladíková (55x), Černý (53x), Drábek (53x), Černá (51x), Kohoutová (49x), Hanuš (42x), Zima (41x), Kohout (40x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Nepolisy?
Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Nový Bydžov jsou: Jiří (542x), Josef (509x), Jana (479x), Marie (444x), Jan (438x), Petr (432x), Jaroslav (419x), Pavel (372x), Martin (345x), Miroslav (322x), Hana (305x), Tomáš (276x), Václav (264x), Lenka (258x), Eva (257x)?