Apatmán na myslivně
Ubytování - penziony Troskotovice
Apartmán je nově zrekonstruován. Nachází se v druhém patře. Možnost uschování kol v budově.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Damnice: 4km

| Kraj: | Jihomoravský |
| Okres: | Znojmo |
| Správní obvod: | Moravský Krumlov |
| GPS souřadnice: | 48.920312N, 16.374103E |
| Nadmořská výška: | 198 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1350 (676 let) |
| Katastrální výměra: | 800 ha |
| Počet obyvatel: | 384 |
| PSČ: | 671 78 |
| Adresa URL: | www.obecdamnice.cz |
Ubytování - penziony Troskotovice
Apartmán je nově zrekonstruován. Nachází se v druhém patře. Možnost uschování kol v budově.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Damnice: 4km
Vinařská obec Olbramovice se nachází 35km od Brna a 35km od Znojma. Dům stojí uprostřed malebné vinařské vesnice za domem je rybník Rašelák, obchod je asi 200m od domu nejbližší restaurace je v Moravském Krumlově, Krčma v Branišovicích. Můžete navštívit hi...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Damnice: 7km
Ubytování u sklípku se nachází v klidné části na okraji obce Vlasatice. U ubytování je možné zaparkovat auto, případně uskladnit kola nebo motorky do garáže. K ubytování patří i vinné sklepy, kde je možnost řízené či neřízené degustace.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Damnice: 8km
Chalupa je nově zrekonstruovaným přízemním domkem v klidné části na okraji obce Vlasatice - asi 6 km od konce dálnice z Brna směrem na Znojmo a Mikulov. Před objektem je možné zaparkovat (i několik aut), oblíbené je posezení na zápraží, kam se většinu dne ...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Damnice: 8km
Dům u Slunce a Vína naleznete ve Sklepní uličce. Byl postaven v letech 1998 - 2000 nad sklepem, který pochází přibližně ze 14.století.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Damnice: 8km
Vzdálenost meteostanice od obce Damnice: 7 km
Poslední data: 17.8.2026 21:50
Umístění: 185 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Damnice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
ZOO Brno je ve vzdušné vzdálenosti 36 km od obce Damnice?
ZOO se nachází nedaleko Brněnské přehrady, v části Brna zvaná Bystrc. Brněnská ZOO je zaměřená na kopytníky, ale chová i tradiční zvířata jako v jiných zoologických zahradách, například lední medvědy, tygry nebo opice. Prohlédnout si můžete přes 200 druhů živočichů.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Moravský Krumlov jsou: Marie (821x), Jan (736x), Jiří (663x), Petr (605x), Jana (591x), Josef (532x), Pavel (523x), Zdeněk (373x), Tomáš (360x), Jaroslav (353x), Anna (348x), Martin (340x), František (334x), Hana (332x), Lenka (306x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Zámek Valtice je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Damnice?
Barokní zámek Valtice se nachází v moravském městě Valtice v okrese Břeclav. Od roku 1995 je chráněn jako národní kulturní památka ČR a v roce 1996 byl zapsán v rámci Lednicko-valtického areálu na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Dnes má svátek Petra a ve správním obvodu obce Moravský Krumlov se toto jméno vyskytuje přibližně 191x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Moravský Krumlov jsou: Procházková (119x), Procházka (111x), Sobotková (99x), Novotná (98x), Novotný (96x), Sobotka (93x), Svobodová (91x), Novák (82x), Svoboda (80x), Nováková (80x), Jelínková (79x), Fialová (79x), Černá (74x), Fiala (74x), Čechová (73x)?
Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 69 km od obce Damnice?
Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka)