Městské muzeum a galerie Dačice
Městské muzeum a galerie Dačice je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Vnorovice?
Městské muzeum a galerie sídlí v areálu dačického zámku.

| Část obce: | Staré Hobzí |
| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Jindřichův Hradec |
| Správní obvod: | Dačice |
| GPS souřadnice: | 49.035904N, 15.443728E |
| Adresa URL: | www.starehobzi.cz |
Části obce Staré Hobzí: Janov, Nové Dvory, Nové Hobzí, Vnorovice
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Vincenc a ve správním obvodu obce Dačice se toto jméno nevyskytuje?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Dačice jsou: Marie (939x), Jan (603x), Jiří (591x), Josef (497x), Jana (488x), Petr (454x), Pavel (429x), Jaroslav (387x), František (362x), Martin (326x), Miroslav (325x), Karel (294x), Zdeněk (293x), Tomáš (279x), Hana (267x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Dačice jsou: Novák (208x), Nováková (190x), Dvořák (134x), Dvořáková (124x), Svoboda (97x), Havlík (92x), Macků (84x), Svobodová (81x), Havlíková (77x), Bártů (73x), Doležal (72x), Kadlecová (71x), Kučerová (62x), Novotný (61x), Doležalová (61x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Vnorovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?