Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Nové Město na Moravě se toto jméno vyskytuje přibližně 11x?
Část obce: | Nový Jimramov |
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Žďár nad Sázavou |
Správní obvod: | Nové Město na Moravě |
GPS souřadnice: | 49.628355N, 16.187156E |
Adresa URL: | www.novyjimramov.cz |
Části obce Nový Jimramov: Jimramovské Paseky, Široké Pole
Vzdálenost meteostanice od obce Široké Pole: 9 km
Poslední data: 18.9.2025 02:40
Umístění: 680 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Nové Město na Moravě se toto jméno vyskytuje přibližně 11x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Nové Město na Moravě jsou: Marie (797x), Josef (622x), Jiří (589x), Jana (531x), Jan (481x), Petr (474x), Jaroslav (446x), Pavel (428x), František (402x), Martin (353x), Zdeněk (308x), Věra (308x), Miroslav (296x), Hana (294x), Tomáš (284x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Rozhledna Karasín je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Široké Pole?
V malebné přírodě severovýchodní části Vysočiny nad obcí Karasín, zhruba 5 km severně od Bystřice nad Pernštejnem, byla v roce 2002 postavena rozhledna, která se tak stala součástí sportovního a rehabilitačního areálu.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Název obce Široké Pole se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Široké Pole?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nové Město na Moravě jsou: Dvořák (145x), Novotná (139x), Janů (139x), Dvořáková (137x), Novotný (124x), Krejčí (118x), Sláma (117x), Svobodová (104x), Svoboda (98x), Slámová (97x), Dostálová (82x), Stará (81x), Dostál (80x), Starý (79x), Bukáček (69x)?