Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Jihlava |
Správní obvod: | Jihlava |
GPS souřadnice: | 49.478328N, 15.649919E |
Nadmořská výška: | 475 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1351 (674 let) |
Katastrální výměra: | 1 372 ha |
Počet obyvatel: | 1 865 |
PSČ: | 588 12 |
Adresa URL: | www.dobronin.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Dobronín: 7 km
Poslední data: 9.5.2025 09:40
Umístění: 461 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Skanzen Vysočina - Veselý Kopec je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Dobronín?
Soubor lidových staveb a řemesel Vysočina se rozkládá v kopcovité krajině Českomoravské vrchoviny. Skanzen Vysočina je tvořen bývalým předměstím Hlinska a několika historickými osadami obce Vysočina
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jihlava jsou: Novák (572x), Nováková (555x), Dvořáková (489x), Dvořák (435x), Svoboda (348x), Novotný (341x), Svobodová (339x), Novotná (336x), Procházka (292x), Musil (286x), Procházková (280x), Musilová (268x), Pokorná (216x), Krejčí (216x), Sobotková (203x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Jihlava jsou: Marie (3 687x), Jan (2 905x), Jiří (2 778x), Jana (2 507x), Petr (2 438x), Josef (2 106x), Pavel (1 979x), Jaroslav (1 759x), Martin (1 708x), Tomáš (1 643x), Zdeněk (1 485x), František (1 445x), Eva (1 424x), Hana (1 400x), Miroslav (1 360x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Ctibor a ve správním obvodu obce Jihlava se toto jméno vyskytuje přibližně 14x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Dobronín se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 53 km od obce Dobronín?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.