Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Kraj: | Ústecký |
Okres: | Litoměřice |
Správní obvod: | Litoměřice |
GPS souřadnice: | 50.453660N, 14.145402E |
Nadmořská výška: | 154 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1276 (749 let) |
Katastrální výměra: | 1 468 ha |
Počet obyvatel: | 1 285 |
PSČ: | 411 81 |
Adresa URL: | www.brozanynadohri.cz |
Části obce Brozany nad Ohří: Hostěnice
Vzdálenost meteostanice od obce Brozany nad Ohří: 14 km
Poslední data: 18.9.2025 05:50
Umístění: 187 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
ZOO Ústí nad Labem je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Brozany nad Ohří?
ZOO Ústí nad Labem je umístěno na svahu Mariánské skály východně od centra města a celkem je zde chováno přes 200 druhů zvířat, včetně vzácných například orangutan boromejský, levhart mandžuský, osel somálský, nosorožec tuponosý nebo jelen bělohubý.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 47 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Skanzen Ledčice je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Brozany nad Ohří?
HistoryPark Ledčice je archeologický park provozovaný od roku 2015, který můžete navštívit v Polabí na okraji obce Ledčice. Založili jej absolventi oboru archeologie s ambiciózním cílem nejenom prezentovat informace o naší minulosti,
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Litoměřice jsou: Novák (316x), Nováková (310x), Černá (225x), Černý (196x), Svobodová (191x), Novotný (186x), Novotná (182x), Svoboda (180x), Dvořák (142x), Dvořáková (132x), Veselá (130x), Veselý (126x), Pokorná (97x), Hájková (94x), Hájek (93x)?
Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Litoměřice se toto jméno vyskytuje přibližně 74x?
Název obce Brozany nad Ohří se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Litoměřice jsou: Jiří (1 949x), Petr (1 677x), Jan (1 591x), Jana (1 537x), Jaroslav (1 299x), Josef (1 279x), Marie (1 240x), Pavel (1 129x), Martin (1 045x), Tomáš (1 029x), Václav (998x), Miroslav (930x), Eva (886x), Hana (876x), Milan (749x)?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.